Dış ticaret okusam yurt dışına çıkabilir miyim?

yzbyunus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dış ticaret okumak istiyorum ama yurt dışına da gitmek istiyorum. Dış ticaret okursam yurt dışına gitme ihtimalim artar mı? Bir de yurt dışı için hangi bölümleri önerirsiniz?

At eğitmenliği okusanız bile yurt dışına çıkabilirsiniz ama bu okuyacağınız bölüm ile alakalı değil becerileriniz, çevreniz ve girişimlerinize bağlı olur. Sallıyorum dış ticaret mezunu olup İngilizce ve Çince bilirseniz, üstüne Çindeki firmalara başvurursanız büyük ihtimalle Çin ile iş yapan Türk firmaları ya da tem tersi durumdaki firmalarda iş bulabilirsiniz.

Yazılım, yazılım, yazılım bir milyon kere yazılım. Şu anda çoğu ülkede IT sektöründe çalışan açlığı var. Gezmek için gitsen bile iş bulma şansın çok yüksek. Adamlar Türkiye'deki yazılımcıları kendi ülkesindeki kibirli gençlere tercih ediyor.

Yazılım, yazılım, yazılım bir milyon kere yazılım. Şu anda çoğu ülkede IT sektöründe çalışan açlığı var. Gezmek için gitsen bile iş bulma şansın çok yüksek. Adamlar Türkiye'deki yazılımcıları kendi ülkesindeki kibirli gençlere tercih ediyor.

Hocam bilgisayar programcılığıda olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı