Dışarı çıkamıyorum

ofsaytkaan31

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3500, GTX 1650, 16GB RAM
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar, bayağıdır asosyal hissediyorum. Arkadaşlarım var ama hep evdeyim. Hayatım ev okul spor üçlüsünde. Canım dışarı çıkmak istiyor mesela gece çıkıp bir yerlerde gezmek vs. ama hep üşeniyorum. Bu üşengeçliği nasıl aşabilirim? Arkadaşlarım'ın da çoğu evden çıkmak istemiyor. Tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.

Seni mutlu edecek keyiflendirecek bir şeyler yap akşam olmadan. Keyfin yerine gelsin hatta "dışarı çıkınca şunu yaparım, şunu alırım" şeklinde hedef koy. Belki üşenmezsin. (emin değilim)

Öyle olmuyor hocam, mesela bu akşam da çıkmayı düşünüyorum ama hep bir üşengeçlik var. Benim sorunum üşengeçlik.

Benim yakın arkadaşımdada böyle bir problem vardı, hep üşenirdi. Dostum senin yapman gereken artık üşenmemek. Çözüm budur. Yapmak istemediğini yapmaktır.

Özgüvensizliğimden dolayı yok.

Dışarı çıkmayı bende sevmiyorum çok fazla kanka ama kendine ya yeni arkadaş bulman lazım veya dışarıda şunu şunu yaparım demen lazım ya da özgüvenini yenip bir kız arkadaş yapman lazım çünkü tek başına dışarı çıkmak gerçekten bunaltıcı

Geri
Yukarı