Dışarı çıkamıyorum

Benim yakın arkadaşımdada böyle bir problem vardı, hep üşenirdi. Dostum senin yapman gereken artık üşenmemek. Çözüm budur. Yapmak istemediğini yapmaktır.

Dışarı çıkmayı bende sevmiyorum çok fazla kanka ama kendine ya yeni arkadaş bulman lazım veya dışarıda şunu şunu yaparım demen lazım ya da özgüvenini yenip bir kız arkadaş yapman lazım çünkü tek başına dışarı çıkmak gerçekten bunaltıcı.

Bu akşam kendimi dışarı atmaya çalışacağım, umarım tekrar üşenmem. Benimle dışarı çıkan arkadaşım olduğu zamanlarda hiç böyle bir sorun yoktu. Everest'e çağırsa giderdim. Ama o arkadaş da taşınınca öyle kaldım.

Bu akşam kendimi dışarı atmaya çalışacağım, umarım tekrar üşenmem. Benimle dışarı çıkan arkadaşım olduğu zamanlarda hiç böyle bir sorun yoktu. Everest'e çağırsa giderdim. Ama o arkadaş da taşınınca öyle kaldım.

Bak önemli olan üşenmen veya üşenmemen değil, önemli olan şey bu işi yaptığın veya yapmadığındır.

Hocam ne olacak çıkın 2 volta atın yürüyüş parkı varsa 2-3 tur atın yada arkadaşınız varsa onla turlayın. Sevgiliniz varsa onla yürüyün. Arkadaş varsa gene AVM'ye gidin.

Hocam ne olacak çıkın 2 Volta atın yürüyüş parkı varsa 2-3 tur atın ya da arkadaşınız varsa onunla turlayın. Sevgiliniz varsa onunla yürüyün. Arkadaş varsa gene AVM'ye gidin.

Ben de böyle düşünüyorum. Ama hep vazgeçiyorum. Birkaç kere çıkabildim ama yanımda kimse olmadığından hep "ben napıyorum" diye düşündüm. Sıkılıp eve döndüm.

Ben de böyle düşünüyorum. Ama hep vazgeçiyorum. Birkaç kere çıkabildim ama yanımda kimse olmadığından hep "ben napıyorum" diye düşündüm. Sıkılıp eve döndüm.
Dışarıda yapabileceğin bir şey yoksa neden çıkasın ki ? Kendin de sıkıldığın için döndüğünü söylüyorsun, senin durumun üşengeçlik değil. İnsanın dışarıda işi yoksa yaşadığı şehre göre tek başına yapabileceği aktive sayısı zaten sınırlı.

Dışarıda yapabileceğin bir şey yoksa neden çıkasın ki? Kendin de sıkıldığın için döndüğünü söylüyorsun, senin durumun üşengeçlik değil. İnsanın dışarıda işi yoksa yaşadığı şehre göre tek başına yapabileceği aktive sayısı zaten sınırlı.

Her şeyi yalnız başına yapabilen insanlar gibi olmak istiyorum hocam uzun lafın kısası.

Her şeyi yalnız başına yapabilen insanlar gibi olmak istiyorum hocam uzun lafın kısası.
Öyle insanlar aniden türemiyor, bir sürecin sonucu olarak öyleler. Çocukluğundan beri o kendilerini o yönde yetiştiriyorlar ya da yetiştirilmeye zorlanıyorlar. Kardeşim ve birkaç arkadaşım o türden insanlar. Süreç ve zekayla bağlantılı bana kalırsa. Onların umursamazlığı yüzünden az sinirlenmedim zamanında.

Geri
Yukarı