Dışarıda sataşma potansiyeli olan serserilere karşı ne yapılabilir?

stumbler1

Femtopat
Daha fazla  
Ben evden okula yaşayan bir insanım, sadece okul çıkışı eve dönerken ekmek alıyorum ama bazen serserilere rastlıyorum. Daha şu ana kadar sataşmadılar ama sataşacaklar gibi bakıyorlar. Sataşırlarsa ne yapabilirim öneri?

Hocam eğer sataşmaktan kaçınıyorsan ters bakma hatta hiç bakma ekmeğini al evine doğru git bunlar eli boş gezmiyor. Bunlar yüzünden hayatınız kaymasın.

Ben evden okula yaşayan bir insanım, sadece okul çıkışı eve dönerken ekmek alıyorum ama bazen serserilere rastlıyorum. Daha şu ana kadar sataşmadılar ama sataşacaklar gibi bakıyorlar. Sataşırlarsa ne yapabilirim öneri?
Airsoft al paran yetmiyosa, bi çakı veya boncuklu tabanca al
Boncuklu tabancalar gerçekten koruyor.
İsabet ettirebilirsen kör bile eedebilirsin adamı

Bunlar her yerde var en iyisi bir şey yapmamak onlar karışırsa da topuklamak. Bir ara bana karışmışlardı ben de geri adım atmadım ama yanlarında bıçak falan vardır diye sonra özür dileyip gittim.

Hocam eğer sataşmaktan kaçınıyorsan ters bakma hatta hiç bakma ekmeğini al evine doğru git bunlar eli boş gezmiyor. Bunlar yüzünden hayatınız kaymasın.
Benim bazı tanıdıklarımda var onlarda bunlardan korunmak için bıçak alalım kelebek falan diyorlarda ben onunda bu yollara kayabilecegini anladığım için onla iletişimi kestim sataşmamak en iyisi diyorlar ama korkak yaklaşırsan sataşırlar diyende var çok arada kaldım

Hocam sende temiz çocuğu cezaevine yollıyacan 🫢
Yav hocam bazen sigara falan isterler diye düşünüyorum daha liseye yeni geçtim yanımda yok içmiyorum falan desem başlatmaya çalışırlar diyede korkuyorum biraz yanımda sigara bulundursam mı acaba ailem yakalasa hiçbirşey demez açıklarım durumu

Airsoft al paran yetmiyosa, bi çakı veya boncuklu tabanca al
Boncuklu tabancalar gerçekten koruyor.
İsabet ettirebilirsen kör bile eedebilirsin adamı
Kızım tehlikeliyim, emanet taşıyorum çantamda, bir anda çıkartabilirim diyorum inanmıyor musun! Bu elemanların hepsi kelebek, çakı ile gezen insanlar. Boncuklu tabancaya boncuk mu dolduracaksın kavga anında? Hayal etmesi baya komik oluyor bu arada😃

Benim tavsiyem o serserlerin olduğu sokaktan geçmemen yönünde. Bir kişi olsa neyse de bu kekolar 4-5 kişi dolaşırlar ve her zaman bir yerlerinde bir şey taşırlar. En iyisi karşılaşmamaya çalışmak.
Yav hocam bazen sigara falan isterler diye düşünüyorum daha liseye yeni geçtim yanımda yok içmiyorum falan desem başlatmaya çalışırlar diyede korkuyorum biraz yanımda sigara bulundursam mı acaba ailem yakalasa hiçbirşey demez açıklarım durumu
Çok gurur kırıcı olur. Düşünsene taşımak istemediğin bir şeyi sırf başkasına vermek için sürekli taşıyorsun. Yapmayın öyle bir şey.

Benim bazı tanıdıklarımda var onlarda bunlardan korunmak için bıçak alalım kelebek falan diyorlarda ben onunda bu yollara kayabilecegini anladığım için onunla iletişimi kestim sataşmamak en iyisi diyorlar ama korkak yaklaşırsan sataşırlar diyende var çok arada kaldım.

Yav hocam bazen sigara falan isterler diye düşünüyorum daha liseye yeni geçtim yanımda yok içmiyorum falan desem başlatmaya çalışırlar diye de korkuyorum biraz yanımda sigara bulundursam mı acaba ailem yakalasa hiçbir şey demez açıklarım durumu.

Yok hocam tşaımayın eve başka yol varsa güvenli 10 15 dk geç git güvenli yoldan git.

Göz teması kurma. Hatta kafanı bile çevirme. Eğer bir şey derlerse de ne korkak ol, ne de fazla cesur ol. Cesur olursan karnına yediğin bir bıçak darbesiyle hayatının son bulma ihtimali var. Korkak olursan da iyicene üzerine çıkabilirler. Belki yanlarından geçerken bulaşmamaları için telefonla konuşuyormuşsun gibi falan yapabilirsin. Olay çıkarsa ve bıçak vs. çıkarırlarsa da ne diyorlarsa onu yap, çünkü hiçbir şey hayatından daha kıymetli değil.

Göz teması kurma. Hatta kafanı bile çevirme. Eğer bir şey derlerse de ne korkak ol, ne de fazla cesur ol. Cesur olursan karnına yediğin bir bıçak darbesiyle hayatının son bulma ihtimali var. Korkak olursan da iyicene üzerine çıkabilirler. Belki yanlarından geçerken bulaşmamaları için telefonla konuşuyormuşsun gibi falan yapabilirsin. Olay çıkarsa ve bıçak vs. çıkarırlarsa da ne diyorlarsa onu yap, çünkü hiçbir şey hayatından daha kıymetli değil.

Canımız kıymetli diye Üstümüze Mi Çıksınlar 👍🏻

Geri
Yukarı