Discord İhbar Bürosu

User not found

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar dün akşam yeni bir discord hesabı açtım ve hiçbir sunucuda bağım olmayan birisinden mesaj aldım. Mesaj aşağıdaki resimdeki gibiydi. Aynı mesajdan tanımadığım bir arkadaşa da gelmiş. Ama aynısı mesajlar yani hiçbir fark yok. Arkadaş inanmadığını kastederek küfür etmiş daha sonra şahıs kendisine hesabının kapatılacağını söylemiş. Şu an hesabı kapalı. Ban yemiş.
1596979333400.png

1596979727937.png

Mesajdaki linkte zaten sadece Discord'un Resmi web sayfasına yönlendiriyor.

Bunlar kimdir? Nedir? Neden böyle bir girişimde bulundular?
Bence hala diğer kullanıcıların da hesaplarına aynı girişimde bulunuyorlar. Resmi olarak böyle bir iş yaptıklarını sanmıyorum. Bir bilgisi olan var mıdır?

(Not: Olay Çözüldü.)

Son düzenleme:
Büyük ihtimal farketmeden katılmadım demenize rağmen katılmış olmalısınız. Yada aynı epostada biri hesap açmış ona girmiştir. Bir sunucunun ban botu gibi duruyor.

Ya ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten özür dilerim. Bir arkadaşın yaptığı bir şakaymış bu olay. İtiraf etti. Şu an utandım nasıl kandığımı bilemiyorum ama arkadaşın hesabına gerçekten ne olduğunu bilmiyoruz nasıl olduysa kapanmış. Moderatörlerim ve cevap yazmak için vakit ayıran güzel üyeler çok çok özür dilerim lütfen özrümü kabul edin. :(

Arkadaşlar dün akşam yeni bir discord hesabı açtım ve hiçbir sunucuda bağım olmayan birisinden mesaj aldım. Mesaj aşağıdaki resimdeki gibiydi. Aynı mesajdan tanımadığım bir arkadaşa da gelmiş. Ama aynısı mesajlar yani hiçbir fark yok. Arkadaş inanmadığını kastederek küfür etmiş daha sonra şahıs kendisine hesabının kapatılacağını söylemiş. Şu an hesabı kapalı. Ban yemiş.
Eki Görüntüle 634945

Mesajdaki linkte zaten sadece Discord'un Resmi web sayfasına yönlendiriyor.

Bunlar kimdir? Nedir? Neden böyle bir girişimde bulundular?
Bence hala diğer kullanıcıların da hesaplarına aynı girişimde bulunuyorlar. Resmi olarak böyle bir iş yaptıklarını sanmıyorum. Bir bilgisi olan var mıdır?

Nude boobies hahahahaha geçip girdiğine dair kanıtı olsa iyi tamam da dalga amaçlı açılmış bi hesap gibi duruyor.

1. Eğer resmi bir Discord hesabı olsaydı bunu düzgün bir isim ve profil fotoğrafı ile gösterirlerdi. Hatta yanında onaylı hesap işareti gibi bir şeyler olurdu.
  2. Discord'a özel bir bölüm yok karakolda. Siber suçlara girer bunlar ve telefon gibi şeylerle bilgilendirirler.
Kesinlikle sahte. Engelleyin geçin.

Geri
Yukarı