Discord kullanıcısını Cimere şikayet etme

'Başvurunuz yasal gereğinin yerine getirilmesi için küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı müracaat işlemleri bürosuna gönderilmiştir. Başvurunuzun yasal takibini bundan sonra küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı soruşturma bürosundan bizzat veya vekiliniz aracılığı ile yapmanız hususunda gereği bilgilerinize rica olunur'.

Dosya savcılığa intikal etmiş.

TCK m.216- (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cazelandırılır. takipçisi olun haklı çıkarsınız

Aldığım bu geri dönüş sonrası yapmama gereken bir şey var mı? Bir anlık sinirle başvuru yapmıştım benim mahkemelere gitmem gerekir mi? Kısacası neler yapmam gerekir başım ağıracaksa başvurumu iptal edebilir miyim?

Türkiye'de muhatap bulamayacakları için kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın tebligatı gelir sadece. Senin bir şey yapman gerekmiyor korkma :D

'Bütün kullanıcılara açık olan sosyal paylaşım platformu Discord adresimde Allah küfür ederek infial yaratan 'allahuwteala' takma adını kullanan bu şahısın ceza almasını arz ediyorum. Dini inanç özgürlüğümüzü zedeleyen bu davranışından tamamen rahatsızım. Toplumdaki diğer kullanıcıları tahrik etmenin yanında nefret suçu işlemektedir. Küfrün edilme tarihi tarihi 4.12.2021 '.

Merhabalar yukarıdaki belirtmiş olduğum yazı ile cimere başvuruda bulundum. Cimerden aldığım dönüş aşağıdaki şekildedir.
'Başvurunuz yasal gereğinin yerine getirilmesi için Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Müracaat İşlemleri Bürosuna gönderilmiştir. Başvurunuzun yasal takibini bundan sonra Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Soruşturma Bürosundan bizzat veya vekiliniz aracılığı ile yapmanız hususunda gereği bilgilerinize rica olunur'.

Aldığım bu geri dönüş sonrası yapmama gereken bir şey var mı? Bir anlık sinirle başvuru yapmıştım benim mahkemelere gitmem gerekir mi? Kısacası neler yapmam gerekir başım ağıracaksa başvurumu iptal edebilir miyim?
LoL oyuncusu kokusu aldim. Gonderilmis diyor zaten.

LoL oyuncusu kokusu aldim. Gonderilmis diyor zaten.
Ben bir yayıncıyım bu aralarda bazı platformlar için ajanslık yapıyorum dediğim gibi discord adresimde çok fazla kullanıcı var. Umarım bu yazıyı okuyanlara bir örnek olur böyle küfür ve ırkçılık yapılmaz.
Türkiye'de muhatap bulamayacakları için kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın tebligatı gelir sadece. Senin bir şey yapman gerekmiyor korkma :D

Muhatabı bulacaklardır çünkü ismini soy ismini YouTube kanalını Discord adresini Spotify gibi gibi birçok bilgisini buldum ve SS çekip yolladım.

Hocam dini ırkı ne olursa olsun hatta inanmasa bile insanların değerlerine düşüncelerine hakaret edilmesi kimse kusura bakmasın hainliktir. Ortamda isevi olmasa dahi Hristiyan'lık kutsalina sövmek, ortamda Müslüman olmasa dahi İslam kutsalina sövmek gibi eylemleri yapanları toplayıp ülkeden atacaksın. İnsanlar bırakın neye inanıyorsa inansın size ne? Sen aynı fikir de değilsin diye hakaret edemezsin.

Muhatabı bulacaklardır çünkü ismini soy ismini YouTube kanalını Discord adresini Spotify gibi gibi birçok bilgisini buldum ve SS çekip yolladım.

Muhataptan kastım Discord. Bu arkadaş küfürleri Discord üzerinden etmiş, senin YT kanalını atman bir şey ifade etmez çünkü Discord'dan profil sahibinin kimliğini alamayacaklar.

'Bütün kullanıcılara açık olan sosyal paylaşım platformu Discord adresimde Allah küfür ederek infial yaratan 'allahuwteala' takma adını kullanan bu şahısın ceza almasını arz ediyorum. Dini inanç özgürlüğümüzü zedeleyen bu davranışından tamamen rahatsızım. Toplumdaki diğer kullanıcıları tahrik etmenin yanında nefret suçu işlemektedir. Küfrün edilme tarihi tarihi 4.12.2021 '.

Merhabalar yukarıdaki belirtmiş olduğum yazı ile cimere başvuruda bulundum. Cimerden aldığım dönüş aşağıdaki şekildedir.
'Başvurunuz yasal gereğinin yerine getirilmesi için küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı müracaat işlemleri bürosuna gönderilmiştir. Başvurunuzun yasal takibini bundan sonra küçükçekmece cumhuriyet başsavcılığı soruşturma bürosundan bizzat veya vekiliniz aracılığı ile yapmanız hususunda gereği bilgilerinize rica olunur'.

Kendi Discord sunucunuz üzerinden mi etti?

Hiçbir geri dönüş yapmıyorlar Discord'a yazdım verdikleri geri dönüş engellemeyi deneyin olmuştu. Siber suçlara şikayet ettim geri dönüş yapmadılar, ayrıca Türkiye temsilcileri olmadığından verileri vermemekte serbestler (bazı durumlar hariç).

Yeni konular

Geri
Yukarı