Discord tokenlerinin bluecord aracılığıyla sızdırılması hakkında tehdit ediliyorum

Ağır bir dil kullanmışsınız kusura bakmayında bu kişiyi tanıyan siz değilsiniz bana tokenimin bir kısmını attı birebir doğruydu bir şekilde yayılmış token bilgimiz elindeki yazılımla çerezleri çevirip çok kolay bir şekilde giriş yapabilir artık hiçbir verinin güvende olmadığını düşünürsek çok doğal bir durum internette her şey mümkün Discord'da çok güvenilir bir platform değil yayınlandığı bilgisi böyle ortalıkta gezinmedigi için bilmemeniz doğal ben de yalan diyordum ama gerçekmiş Allah size de akıl fikir versin.

Kendinize göre haklı olabilirsiniz fakat şöyle bir durum var ben size korkmayın dediysem benim bir bildiğim var sizin bildiğiniz ne? Karşınızdakinin size bunları söylemesi. Karşınızda ki dalga geçiyor ya da bilgisiz ama siz farkında değilsiniz. Şöyle bir durum var Discord user ID ile tokenin başlangıç kısmını elde edebilirsiniz sadece. Bu Discord'un veri sızıntısı anlamına gelmiyor. Tokenin başlangıcı idniz ile bir method kullanılarak hesaplanıyor. Token değişimi için şifre değişmeniz yeterlidir. Demek ki internette her şey mümkünmüş :). Aylığı 15 20TL'ye satılan içerisinde sadece veri sızıntısı kullanılarak veri paylaşımı yapılan sitelerden gelen bilgiye ne kadar güvenilir sizde bir düşünün isterseniz. İyi akşamlar.

Kendinize göre haklı olabilirsiniz fakat şöyle bir durum var ben size korkmayın dediysem benim bir bildiğim var sizin bildiğiniz ne? Karşınızdakinin size bunları söylemesi. Karşınızda ki dalga geçiyor ya da bilgisiz ama siz farkında değilsiniz. Şöyle bir durum var Discord user ID ile tokenin başlangıç kısmını elde edebilirsiniz sadece. Bu Discord'un veri sızıntısı anlamına gelmiyor. Tokenin başlangıcı idniz ile bir method kullanılarak hesaplanıyor. Token değişimi için şifre değişmeniz yeterlidir. Demek ki internette her şey mümkünmüş :). Aylığı 15 20TL'ye satılan içerisinde sadece veri sızıntısı kullanılarak veri paylaşımı yapılan sitelerden gelen bilgiye ne kadar güvenilir sizde bir düşünün isterseniz. İyi akşamlar.
Veri sızıntısı yok ise nasıl bu panelle Id sorgusu üzerinden tokenimin belirli bir kısmına erişiyor panel falan kurulmuş işte bunun belirli kodlarla ve panelle olacağını söyledi hesap silsem bile faydasız olacağını geriye kalan kısmı yayılırsa bakabilecegini söyleyerek o zaman görürüz gibi bir yanıt verdi değiştirsem bile tekrardan bakamaz mı? Aynı zamanda şu tarz bir mesaj attı bu ne anlama geliyor? Cookilerden her şeyime erişebileceğini yineliyor kendi üstünde denediğinde geçmişin çıktığına dair bir dosya atmıştı bu nasıl oluyor beni mazur görün detaylıca açıklamadığınız için öncesinde emin olamadım yani tokenin bir kısmı bu methodla belli oluyor ve bu bluecord denilen sistemle ilgili değil öyle mi? Herhangi bir şekilde iddia ettiği gibi veri sızıntısı olmasının imkanı yok ve tokenimin tam haline iddia ettiği gibi erişemez yani bu konuda rahat olmalı mıyım? Aynı zamanda beni cahillikle suçlayarak bakarız şeklinde defalarca kez tehdit savurdu elimde discordda işledigi suçlarla ilgili deliller mevcut bunları en yakın savcılığa vermeli miyim sizce her bilgisi mevcut elimde cidden bu konu ciddi olduğu için ve ben de bu işlerle pek ilgilenmediğim için soruyorum söyledikleri gerçekse oldukça kötü bir durum yani bunlara parayla erişiliyor endişelenilecek bir durum yok değil mi birde sözde çerezlerle methodla sızıyormuş bunun aslı nedir?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230324-210221_Instagram.jpg
    Screenshot_20230324-210221_Instagram.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 78
Resmi olan sürümünü kullandım arkadaş bluecord denilen sistem her ne ise araştırdığım kadarıyla bir modmuş kullanmayan herkesin tokeninin yarısının sızdığını söyledi nasıl mernis datası sızdıysa bu da panelmiş ve aynısı olmuş 3 hafta öncesinden internetten çekmişler bunu YouTube'ya videosunu koymuşlar video silinmiş ID sorgusu yapıp herhangi bir kullanıcının tokenin %50sine erişebiliyormuş bu çocuk geri kalanın sağdan soldan sızmasını beklediğini söyledi sızarsa onu da çekeceklermiş olay bu bluecord bir mod ise Discord'un kendi sistemi değilse nasıl oluyorda Discord tokenlerimiz sızıyor buna cevap da veremedi sözde kendi ID'sı üzerinden token sorgusu yapmış görselde attıklarım o

Chrome üzerinden giriyordum eğer zamanında Discord'a Chrome üzerinden girdiysen çerezler vesilesiyle yaptığın her şeye bakabilirim geçmişini görebilir kayıtlı şifrelerini görebilir hesaplarına girebilirim dedi hatta kendi üzerimde deneyeyim deyip o txt dosyasını attı al geçmişim diye çerezler ve Google ilgili nasıl önlemler alabilirim giriş yapmadığım Google mail hesaplarımın oturumu açık değilse giriş yapabilir mi?

Bu arada evet söyledikleri doğruymuş bayağı bayağı ID'min bir kısmını atmış herhangi bir dosya yazılım indirmeme rağmen sanırım tokenlerimiz sızmış geçmiş olsun.

Merhaba dostum.
Discord ID bilginden (bu bilgi herkesin ulaşabileceği bir bilgi) Discord tokeninin yarısı bulunabilir, kalan diğer yarısı evrensel şifreleme metodu olan MD5 ile şifrelenir. MD5 şifresini kırmak çok iyi bir sistemde yıllar bile alabilir, çoğu zaman kırılmaz. MD5 şifreleme bir mantığa göre çözülebilen bir metot değildir. Dolayısıyla çoluk çocuğun tokeninizin yarısını bulması sizi korkutmasın.
Eğer modlu Discord (betterdiscord, bluecord vs.) Kullanmadıysanız daha önce, tokeninizin yayılma gibi bir durum söz konusu değildir. Yine de işinizi sağlama almak istiyorsanız eğer, Discord'un token şifrelemesi hesap şifrenizle senkron olduğu için şifrenizi değiştirdiğiniz anda tokeniniz resetlenir ve yeni token hesabınıza atanır.

Merhaba dostum.
Discord ID bilginden (bu bilgi herkesin ulaşabileceği bir bilgi) Discord tokeninin yarısı bulunabilir, kalan diğer yarısı evrensel şifreleme metodu olan MD5 ile şifrelenir. MD5 şifresini kırmak çok iyi bir sistemde yıllar bile alabilir, çoğu zaman kırılmaz. MD5 şifreleme bir mantığa göre çözülebilen bir metot değildir. Dolayısıyla çoluk çocuğun tokeninizin yarısını bulması sizi korkutmasın.
Eğer modlu Discord (betterdiscord, bluecord vs.) Kullanmadıysanız daha önce, tokeninizin yayılma gibi bir durum söz konusu değildir. Yine de işinizi sağlama almak istiyorsanız eğer, Discord'un token şifrelemesi hesap şifrenizle senkron olduğu için şifrenizi değiştirdiğiniz anda tokeniniz resetlenir ve yeni token hesabınıza atanır.

Teşekkür ederim bu konuyla ilgili bir kaynak var mıdır bir de sizde bu şahıs panel falan kurmuş ID sorgulama diye token orada çıkmış bu tam olarak ne oluyor bunu nasıl kurdu zaten kendisinde mernis dataları falan var sürekli ben biliyorum İngilizce kaynaklardan buldum ettim diyor ama altta paylaşacağım bakarsanız sevinirim diyelim bu evrensel vs. Kırıldı tokenimin tam haline erişti iddia ettiği gibi cookiden methodla kırıp bu hesap bilgilerine erişilebilir mi eski hesaplarınıda bulurum girerim uzun yolu var dedi senkronizasyonu kapat cookileri engelle vs. Diye kendince akıl verdi her gün yeni bir şeyle geliyor bu Discord'daki toxic insanlar başıma uğraşmaktan yoruldum şifre falan değiştirirsem tekrar sorguladığında bu tokenin yarısı yine çıkmaz mı keşke yeteri kadar bilgim olsa da sormak durumunda kalmasam diyelim bunlar oldu nasıl bir önlem almalıyım? Bu mernis datası doğru olduğu için insanın inanıyor bir noktadan sonra.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230324-184628_Instagram.jpg
    Screenshot_20230324-184628_Instagram.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 71
Teşekkür ederim bu konuyla ilgili bir kaynak var mıdır bir de sizde bu şahıs panel falan kurmuş ID sorgulama diye token orada çıkmış bu tam olarak ne oluyor bunu nasıl kurdu zaten kendisinde mernis dataları falan var sürekli ben biliyorum İngilizce kaynaklardan buldum ettim diyor ama altta paylaşacağım bakarsanız sevinirim diyelim bu evrensel vs. kırıldı tokenimin tam haline erişti iddia ettiği gibi cookiden methodla kırıp bu hesap bilgilerine erişilebilir mi eski hesaplarınıda bulurum girerim uzun yolu var dedi senkronizasyonu kapat cookileri engelle vs. diye kendince akıl verdi her gün yeni bir şeyle geliyor bu Discord'daki toxic insanlar başıma uğraşmaktan yoruldum keşke yeteri kadar bilgim olsa da sormak durumunda kalmasam diyelim bunlar oldu nasıl bir önlem almalıyım? Bu mernis datası doğru olduğu için insanın inanıyor bir noktadan sonra.

Paylaştığınız görüntüde sansürlediğiniz kısım oldukça kısa, bu demek oluyor ki konuştuğunuz çocuk sizi kandırıyor. Bulduğu token sizin tokeninizin yarısı, eğer tarayıcınız üzerinden Discord'a giriş yapıp tokeninizi öğeyi denetle kısmından kontrol ederseniz sizde olan sansürsüz görüntüdeki token numarasıyla karşılaştırıp haklı olduğumu fark edebilirsiniz. Öte yandan mesajlarınızda çocuğun cookielerinizden Wi-Fi şifrenizin vs. görüntülenebildiğini söylediğini belirtmişsiniz, böyle bir şey imkansızdır, WPA2 ile şifrelenen Wi-Fi şifreniz MD5 kadar olmasa da güçlü bir şifreleme ile saklanmaktadır, cookielerden bu bilgilerin alınabileceğini düşünmüyorum.
Kaynak sormuşsunuz, kaynak 15 senelik tecrübelerim, kısa bir müddet Discord için çalışmışlığım var.
Çocuğun elde ettiği bilgiler herkesin kolaylıkla edinebileceği bilgiler, yabancı kaynaklar olsun Türk kaynaklar olsun çok rahat elde edebilirim, sadece ben değil herkes elde edebilir bunlar public datalar.
Almanız gereken tek önlem (her ne kadar buna bile gerek olmasa da) şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eklemek isterim ki; her sakallı dedeniz olmadığı gibi, her hackerim diyen de hacker değildir :D Sosyal medya bu tarz çoluk çocukla dolu, hepsine kulak asarsanız sosyal medyada barınamazsınız. İyi forumlar dilerim.

Paylaştığınız görüntüde sansürlediğiniz kısım oldukça kısa, bu demek oluyor ki konuştuğunuz çocuk sizi kandırıyor. Bulduğu token sizin tokeninizin yarısı, eğer tarayıcınız üzerinden Discord'a giriş yapıp tokeninizi öğeyi denetle kısmından kontrol ederseniz sizde olan sansürsüz görüntüdeki token numarasıyla karşılaştırıp haklı olduğumu fark edebilirsiniz. Öte yandan mesajlarınızda çocuğun cookielerinizden Wi-Fi şifrenizin vs. görüntülenebildiğini söylediğini belirtmişsiniz, böyle bir şey imkansızdır, WPA2 ile şifrelenen Wi-Fi şifreniz MD5 kadar olmasa da güçlü bir şifreleme ile saklanmaktadır, cookielerden bu bilgilerin alınabileceğini düşünmüyorum.
Kaynak sormuşsunuz, kaynak 15 senelik tecrübelerim, kısa bir müddet Discord için çalışmışlığım var.
Çocuğun elde ettiği bilgiler herkesin kolaylıkla edinebileceği bilgiler, yabancı kaynaklar olsun Türk kaynaklar olsun çok rahat elde edebilirim, sadece ben değil herkes elde edebilir bunlar public datalar.
Almanız gereken tek önlem (her ne kadar buna bile gerek olmasa da) şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Eklemek isterim ki; her sakallı dedeniz olmadığı gibi, her hackerim diyen de hacker değildir :D Sosyal medya bu tarz çoluk çocukla dolu, hepsine kulak asarsanız sosyal medyada barınamazsınız. İyi forumlar dilerim.
Kendisi de aynı şeyi iddia edip datanın diğer kısmının yayılmasını beklediğini iddia etti. Tokenin kalan kısmına bu şekilde erişecekmiş Wifi şifresine cookie üzerinden değil yayılan token bilgisi üzerinden erişebildiğini iddia ediyor zaten
Cookie ile girilen hesaplar şifreler girilen sitelere erişebiliyormuş birde akıl vererek manipüle ediyordu senkronizasyonu kapat vs gibi mernis datası gerçek olduğu için bilgisizliğimi mazur görün bunun da önemli bir şey olduğunu düşündüm apaçık göz dağı veriyor sanırım bilgi için çok teşekkür ederim ben biraz bu konularda yeteri kadar bilgi sahibi değilim daraltıyorsam kusura bakmayın discord modlarına ve desteğe de konuyu açacağım cookie ile ilgili de endişelenmem gereken bir durum yok sanırım tekrardan teşekkürler alta da yok geçmişime baktım yok tokenle wifi bilgilerim dediği görüntüleri koyacağım onu da açıklarsanız mutlu olurum bende işlediği suçların delilleri ve ismi soy ismi vs var gidip hemen şikayet etmeli miyim sizce? Tekrardan teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230324-173932_Gallery.jpg
    Screenshot_20230324-173932_Gallery.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20230324-174640_Gallery.jpg
    Screenshot_20230324-174640_Gallery.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 79
Kendisi de aynı şeyi iddia edip datanın diğer kısmının yayılmasını beklediğini iddia etti. Tokenin kalan kısmına bu şekilde erişecekmiş Wi-Fi şifresine cookie üzerinden değil yayılan token bilgisi üzerinden erişebildiğini iddia ediyor zaten.
Cookie ile girilen hesaplar şifreler girilen sitelere erişebiliyormuş bir de akıl vererek manipüle ediyordu senkronizasyonu kapat vs gibi mernis datası gerçek olduğu için bilgisizliğimi mazur görün bunun da önemli bir şey olduğunu düşündüm apaçık göz dağı veriyor sanırım bilgi için çok teşekkür ederim ben biraz bu konularda yeteri kadar bilgi sahibi değilim daraltıyorsam kusura bakmayın Discord modlarına ve desteğe de konuyu açacağım cookie ile ilgili de endişelenmem gereken bir durum yok sanırım tekrardan teşekkürler alta da yok geçmişime baktım yok tokenle Wi-Fi bilgilerim dediği görüntüleri koyacağım onu da açıklarsanız mutlu olurum bende işlediği suçların delilleri ve ismi soy ismi vs var gidip hemen şikayet etmeli miyim sizce? Tekrardan teşekkürler.

Size her şeyi olabildiğince detaylı anlattığımı düşünüyorum, cookieleri tokeni vs. geçtim bir insanın sizin bilgisayarınızı kullanarak bile Wi-Fi şifrenizi görmesi çok zor bir ihtimal. Bu işler sandığınız gibi datam yayıldı Wi-Fi şifrem kredi kartı şifrem gitti şeklinde yürümüyor, vatandaşlık datanız yayıldıysa T.C. Kimliğiniz, kredi kartı datanız yayıldıysa kredi kartınız, tokeniniz yayıldıysa tokeninize erişirler. Tokenden Wi-Fi şifrenize erişmek neymiş bu ne saçma bir mantık?
Zaten Discord tokenlerimiz üzerinden Wi-Fi şifremizi saklıyorsa ben bir daha Discord kullanmam, bunu saklayan sistem kim bilir daha ne bilgilerimi saklıyor.
Söyleyebileceğim tek şey, çocuk sizi kandırıp üzerinizden egosunu tatmin ediyor. Siz de bu işlere hakim olmadığınız için çocuğa sorular sordukça rolleniyor kendi kendine, kendini hacker zannediyor.

Yukarıda anlatmış arkadaşlar zaten kısaca bu kişi sizden muhtemelen para koparmaya çalışıyor. Discord tokeninizin bir kısmı bulunabiliyor bunla ilgili ünlü bir Youtuber video yapmıştı önemli olan tokeninizin bir parçası, onu vermediğiniz sürece hiçbir şey olmaz. Çok pimpirikliyseniz Discord'u tüm cihazlardan çıkış yaparak şifrenizi değiştirip 2 faktörlü doğrulama kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızda virüs olduğunu düşünüyorsanız da Kaspersky gibi AV'ler kullanarak aklınızdaki soru işaretlerini giderirsiniz. Panik yapmaya gerek yok.

Geri
Yukarı