Discord üzerinden dolandırıldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

partylikeits1941

Hectopat
Makaleler
1
DC nicki Vulture olan isimli arkadaşa forumdaki Vulture diye güvenip BF4 kodu verdim, DC kodlarını kontrol etmemişim, o değilmiş. Kodu 10 TL'den satıyordum. İlk kodu bedavadan 2. kodu paralı verecektim. İlk kodu aldıktan sonra engelledi. Konuşmaların hepsini video olarak kaydettim, kodun parasını vermediği takdirde de yarın veya öbür gün savcılığa başvuracağım, kendim de hukukçuyum. Savcılık bilgileri istediği zaman Discord bu bilgileri vermek zorunda kalacak. Kaçar yolu olduğunu düşünmesin.

Şimdi insan gibi uyarıyorum. 10 TL'yi bugün sonuna kadar hesabımda görmek istiyorum. Aksi takdirde hiç erinmem, üşenmem, yaşının kaç olduğu da umurumda olmaz. Başımdan geçen bir şeyi anlatmak istedim sadece. 10 TL için insanların ne hale düştüğünü görün diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
DC nicki Vulture olan isimli arkadaşa forumdaki Vulture diye güvenip BF4 kodu verdim, DC kodlarını kontrol etmemişim, o değilmiş. Kodu 10 TL'den satıyordum. İlk kodu bedavadan 2. kodu paralı verecektim. İlk kodu aldıktan sonra engelledi. Konuşmaların hepsini video olarak kaydettim, kodun parasını vermediği takdirde de yarın veya öbür gün savcılığa başvuracağım, kendim de hukukçuyum. Savcılık bilgileri istediği zaman Discord bu bilgileri vermek zorunda kalacak. Kaçar yolu olduğunu düşünmesin.

Şimdi insan gibi uyarıyorum. 10 TL'yi bugün sonuna kadar hesabımda görmek istiyorum. Aksi takdirde hiç erinmem, üşenmem, yaşının kaç olduğu da umurumda olmaz. Başımdan geçen bir şeyi anlatmak istedim sadece. 10 TL için insanların ne hale düştüğünü görün diye.
Arkadaşın discord etiketi nedir dolandırıcının?
@partylikeits1941 Hocam etiketi yazarsanız çok sevinirim şuan bir durum var.

Haklısın böyle dolandırıcılardan uzak durmak gerek bence parayı aldıktan sonra kodu at bende kod satmıştım öyle yaptım.

Hocam Discordun her hangi bir izni olmadan savcılığa nasıl vereceksiniz?

Discord: Vulture#0472 arkadaşlar. Değiştirmiş. Şimdi STFUKİD#4072 olmuş. Olay 10 TL değil. Bunların böyle kafalarına eseni yapıp kurtulabileceklerini sanmaları.
Hocam Discordun her hangi bir izni olmadan savcılığa nasıl vereceksiniz?
Discordun izni derken? Görüntüler kayıt altına alınmış olmasa dahi şuan SS'leri duruyor, ve konuşmalar DC veritabanında mevcut. Savcılık talep ettiği zaman DC bu bilgileri vermek zorunda kalacak, olağan bir ceza muhakemesi işlemi.

@Hiroo Komik bir şey olduğunu düşünüyorsan, yakın zamanda başına gelmesini çok isterim. Çoluk çocuk yetmiyor, bir de hahaha basan versiyonuyla uğraşıyoruz.

Son düzenleme:
Discord: Vulture#0472 arkadaşlar. Olay 10 TL değil. Bunların böyle kafalarına eseni yapıp kurtulabileceklerini sanmaları.

Discordun izni derken? Görüntüler kayıt altına alınmış olmasa dahi şuan SS'leri duruyor, ve konuşmalar DC veritabanında mevcut. Savcılık talep ettiği zaman DC bu bilgileri vermek zorunda kalacak, olağan bir ceza muhakemesi işlemi.

Discorda ulaşmak zorundasınız, her hangi bir izin olmadan dava açamazsınız.

Hocam bu tür işlemler yasa dışı değil mi çünkü belgesiz tamamen rızanızla verdiniz?
Ses kaydı yetebilir belki ama bilemiyorum.
Ortadaki belge zaten konuşmalarımız. Ses kaydı alınması hukuka aykırı delil kapsamına girer.

1624810655352.png

1624810682537.png

1624810712509.png

1624810731029.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı