Sahibinden üzerinden dolandırıldım

Paranı alırsın umarım dava süreci uzun sürmez.

Umarım dediğimiz gibi olur.

Ustam yani neden inanırsın ki 5000 TL'ye niye satsın adam sana bu tiplerin zaten dolandırıcı olduğunu bilmemiz gerek.

Dalgınlığımıza geldi bir de neden bu fiyatta satıyorsunuz diye sorduğumda da paraya ihtiyacımız var borcumuz var falan demişti. İşte benden önce bir adamla da 5000'e anlaşmışlar paketlenmiş tam kargo yapacak mış adam almayacağım demiş ihtiyacımız olsa bu fiyata satmayız insanlar umut oluyorlar sonra almayacağız diyorlar sonra üzüyor insanlar ama siz öyle değilsin dedi insanlığımı sömürdü. O yüzden de inandım biraz.

Tüm kanıtları bir klasör içinde birleştirdik. Savcılığa vereceğiz sizce geri paramızı alabilir miyiz bu adalet sisteminde çok da düşünmüyorum da başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? @ezuer hocamın daha önce benzer bir şey başına gelmiş belki yardımcı olabilir.

Emniyet dönüş yapacağız dedi hala haber vermediler.

Merhaba. Sarı site üzerinden aldığım laptopun piyasası 9-10k arası bir şey. Ben sarı site üzerinden 5800TL'te buldum 5000'e anlaştık parayı gönderdim cumartesi günü 16:30 gibi. Anlaştık. Kargoya cumartesi günü vereceğini söyledi. Sonra yetişemedim pazartesi sabah ilk işim sizin şubeye teslim edeceğim dedi Pazartesi'ye kadar konuştuk en son sabah 6:30 da adama mesaj attım. Ses soluk yok şimdi de engelledi sahibinden üyeliğini sildi. Ortada kaldım öyle ne yapmam lazım?
TCK 158/1F maddesinden savcılığa suç duyurusunda bulun. 2 bilemedin 3 ay sonra paranı fazlasıyla geri yatıracaktır fakat bu uzlaşmaya tabi bir suç olmadığı için eğer sicil kaydı temizse 5 sene suç işlememe HAGB alacak yada işlediyse hapise girecektir.

Merhaba. Sarı site üzerinden aldığım laptopun piyasası 9-10k arası bir şey. Ben sarı site üzerinden 5800TL'te buldum 5000'e anlaştık parayı gönderdim cumartesi günü 16:30 gibi. Anlaştık. Kargoya cumartesi günü vereceğini söyledi. Sonra yetişemedim pazartesi sabah ilk işim sizin şubeye teslim edeceğim dedi Pazartesi'ye kadar konuştuk en son sabah 6:30 da adama mesaj attım. Ses soluk yok şimdi de engelledi sahibinden üyeliğini sildi. Ortada kaldım öyle ne yapmam lazım?
Ürün gelmeden parayı yollayan herkes dolandırılmayı hak eder. Üzgünüm.

Satıcı Param Güvende ile dolandırıldığını söyledi. Ben de salak gibi inandım.

Param Güvende ile dolandırıldıysa neden hala site üzerinden ticaret yapıyor önce bunu sorgulamalıydınız. Param Güvende sistemi de iyi bir sistem değil ayrıca alıcının değil satıcının tarafında bir sistem. Size bundan sonra Dolap.com sitesini öneririm hem fiyatlar sarı siteden genellikle daha ucuz hem de Param Güvende diye zımbırtılar yok paranı ödüyorsun kargon geliyor direkt miss.

Laptop gelmeden, kargoya verilmeden, etmeden, uzaktan parayı yollarsanız bu tarz sonuçlar karşınıza çıkar. Bir bardak soğuk su için. Ben 300-400TL'yi bile direkt olarak adama yollamıyorum asla. İlk önce hizmet alınır sonra para verilir. Param Güvende ile alışveriş yapın, gerekirse yüz yüze alışveriş yapın ama asla parayı önce yollamayın. 5000TL gibi paraları da direkt olarak asla yollamayın. Ayrıyeten 9000TL'lik laptop 5000TL'ye satılıyorsa bu işte bir şeylik çıkacığı belliydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı