Discord üzerinden dolandırıldım

@ZA12AIMBOT evine tebligat gönderebilirseniz o yeterde artar ona. Ama ben hala IBAN açıklamasının yeterli bir kanıt niteliği taşımadığını düşünüyorum. Başka kanıtınız var mı?

Başka kanıtım ya mesajlar duruyor adam geldi diye yazmışta yani daha ne kanıt niteliği taşır açıklama dışında bilmiyorum.

Ortadaki meblağ önemli değil, satıcıya gereken dersi vermezsen bugün sensen yarında bir başkasını dolandırmaya devam eder ve satıcının yaptığı ciddi bir suç, hapis veya para cezasına çarptırılabilir.

İşte bir de özellikle düşük meblağ dolandırıyorlarki madurlar peşine düşmesin bu da dolandırıcıların yeni taktiği herhalde.

Başka kanıtım ya mesajlar duruyor adam geldi diye yazmışta yani daha ne kanıt niteliği taşır açıklama dışında bilmiyorum.
Hocam sen görüşmelerin detaylı çıktısını al. Dekontunu al. Kullanıcı bilgilerini al. Bunlarla birlikte savcılığa git. Oradaki insanlar seni yönlendirecektir. Dediğim gibi davanın peşini de bırakma. Suçlu ortaya çıktıktan sonra, avukat masraflarını bile ona ödetirler. İçin rahat olsun. Bana güven 4-5 defa karşılaştım böyle veletlerle. Peşini bırakma.

Ortadaki meblağ önemli değil, satıcıya gereken dersi vermezsen bugün sensen yarında bir başkasını dolandırmaya devam eder ve satıcının yaptığı ciddi bir suç, hapis veya para cezasına çarptırılabilir.

Vallahi bilmem kimi öldürüpte hapse girmeyen birçok kişi var bu ülkede şahsen bundan dolayı hapse gireceğini zerre düşünmüyorum ama para cezası eolabilir gibi.

@ZA12AIMBOT o mesajlar kanıt değil maalesef. Kolayca Photoshop yapılabilir şeyler onlar. Bizzat Discord'dan veri talep etmeniz lazım o da çok zor.

Discord mahkemeye veriyi vermek zorunda değil mi hocam tam bilmiyorumda gerçi nasıl işliyor olay.

@ZA12AIMBOT o mesajlar kanıt değil maalesef. Kolayca photoshop yapılabilir şeyler onlar. Bizzat Discord'dan veri talep etmeniz lazım o da çok zor.
Yanılıyorsunuz kanıt niteliği taşıyor mesajlasmalar. Ki öyle olmasa bile kişi böyle bir hizmet vermiyorsa ibandan gelen parayı iade etmesi gerekiyor. Kullanması da bir kanıttır yanlışlıkla gelen parayı kullanmak da suçtur.

Yeni konular

Geri
Yukarı