Discord üzerinden tehdit ediliyorum

Başını okumamışım ama sen haksızsan oda suçludur, gidip mernis panelden 5 dakikalık iş isim soyisminden adan Z ye çıkartır seni ama ücretini neden ödemedinki?

Olay sanırsam Web site tasarımını yaptırıp adama parayı ödememiş ondan dolayı adam böyle bir şeye kalkışmış bence burada konu sahibi tamamen haksız.
Az detay vermesinden dolayı bende haksız olduğunu düşünüyorum. Sanırım bizim fikirlerimizi duymak istemediği için. Yinede Tam konuyu ve kimin haklı kimin haksız olduğunu bilmiyoruz.

Her ne olursa olsun kişinin bu şekilde de bilgilerini yaymasız tamamen suç.

Bir freelance sitesi aracılığıyla yapsalardı ikiside madur olmazdı.

Cidden burada, hizmet bedelini ödemek istemeyen birisi yardım talebi açıyor ve destek mi veriliyor? İyi yapıyor adam
Bu ne ki? Çocuğun biri sattığı hesabı destek kısmından geri aldığını, sonrada dava edileceğini anlayınca ne yapması gerektiğini soruyordu. Millet de bir şey yapamaz diyerek rahatlatıyorlardı.

Az detay vermesinden dolayı bende haksız olduğunu düşünüyorum. Sanırım bizim fikirlerimizi duymak istemediği için. Yinede Tam konuyu ve kimin haklı kimin haksız olduğunu bilmiyoruz.

Her ne olursa olsun kişinin bu şekilde de bilgilerini yaymasız tamamen suç.

Bir freelance sitesi aracılığıyla yapsalardı ikiside madur olmazdı.
Dostum nerenle okudun bilgi yaymamış ki evine gelecekmiş bilgilerini bulmuş arkadaşın sorduğu evime gelirse ne olur veya davalık olur muyum tarzı bir şey.

Bir kişiye web sitesi yaptırmak istedim 2 aydır kurmadık ve ödemeyi de yapmadım ücreti istiyor. Şimdi nereden nasıl bulduysa ismimi soyismimi telefon numaramı adresimi biliyor. Discord profilimde kayıtlı olan e postaki isim ve soyisimden sorgu attığını düşünüyorum, evime geleceğini söylüyor. Ne yapmam gerek? Discord'a talep attım. Ayrıca Discord nickini ismim ve soyismimi telefon numaram olarak değiştirdi.

Düzenleme: Diğer bilgilerimi bilmiyor diye düşünüyorum sadece Discord'da yazılı olan telefon numaram ve e postada bulunan ismim ve soyismimi biliyor. Bir şekilde bakmış ne yapacağım?
Vesikalık, TC Kimlik No, ailenin başka her türlü şeyini biliyor olabilir.Korkuyorsan Discord kullanma boş bir platform ergen dolu.Yapabileceği maksimum şey yiyorsa evine bir şeyler kargolamak ve polis yollamak.

Dostum nerenle okudun bilgi yaymamış ki evine gelecekmiş bilgilerini bulmuş arkadaşın sorduğu evime gelirse ne olur veya davalık olur muyum tarzı bir şey.
Kankam adam kullanıcı adını konu sahibinin bilgileri ile değiştirmiş. Bu bildiğin bilgi yaymadır.

Ayrıca evine filanda gelmez. Discorddan çocuk kandırmaya çalışıyor. Gelse deşerler onu zaten.
(Yol parası git gel zaten 3 site parası çıkar ahahah)

Ayrıca böyle birisi dava açarsa karşısında ki adamdan çok kendisi ceza alır 2 yıl yatar.
Alelen darp veya ölüm tehtidi, bilgi yayma, kişiyi hür iradesinden mahküm bırakma, Nitelikli taciz, özel mülkiyetin ihlali diye diye gidiyor.

Anladığım kadarıyla adam siteyi yapmış, siz siteyi 2 ay boyunca açmayıp üstüne ödemesini yapmamışsınız. Site kurmak ile ilgili pek bilgim yok. Diğer kullanıcıların mesajlarından yola çıkarak sizin bu siteyi bir şekilde aktif hale getirmeniz gerekiyor sanırım. Bu halde de ödemeyi yapmanız gerekiyor. Eğer yanlış anladıysam aydınlatın ama yaptığınız emek hırsızlığı. Yine de karşı tarafın yaptığı da pek etik bir davranış değil. Bana kalırsa karşılıklı oturun ve anlaşmaya varmaya çalışın. Yaptırdığınız sitenin parasını ödeyin ve de adamın hakkını verin. Ha- eğer diyorsanız ki ben ödeme yapmayacağım, hayır, bir şey yapamaz. Tamamen güvendesiniz.

Bu ne ki? Çocuğun biri sattığı hesabı destek kısmından geri aldığını, sonra da dava edileceğini anlayınca ne yapması gerektiğini soruyordu. Millet de bir şey yapamaz diyerek rahatlatıyorlardı.

Rahatlaması gerekmiyor burada, aynısını sana yaptıklarını düşün bakalım. 1 ay boyunca deneme süreci altında seni çalıştırsınlar sonrasında bize göre değilsin deyip yolları ayırsınlar. Paranı da vermesin görelim.

Geri
Yukarı