Discord üzerinden tehdit ediliyorum

Olayları kayıt altına aldım bu arada hepsinin kaydı var.

Nasıl yani paramızı alabilirler mi bir şekilde bir de temiz kurulum dediğiniz şey nasıl oluyor.

USB ile format yani ek olarak para dediğim banka hesabınız falan sisteme kayıtlıysa ve şifrelere ulaşabiliyorlarsa rahatça alabilirler. Bu yüzden tavsiyem banka kartınızı kullanırken asla bu kartı hatırla seçeneğini açmamanız. Böyle 10 bin TL kaptırmıştık ama sizin yaşadığınız olayda 13-14 yaş ergen tipler olduğu için muhtemelen fazla bir şey yapmaya akılları yetmez.

USB ile format yani ek olarak para dediğim banka hesabınız falan sisteme kayıtlıysa ve şifrelere ulaşabiliyorlarsa rahatça alabilirler. Bu yüzden tavsiyem banka kartınızı kullanırken asla bu kartı hatırla seçeneğini açmamanız.

Trojanleri zaten temizlemiştimde sanırım bir hesaptan hatırla seçeneğini işaretlemiştim ne yapmam gerek o konu hakkında.

Trojanleri zaten temizlemiştimde sanırım bir hesaptan hatırla seçeneğini işaretlemiştim ne yapmam gerek o konu hakkında.

2 aşamalı doğrulama ekleyin hesaplara tavsiyem ayrıca ek olarak telefonunuzda kartlarınızı kullanmadığınız sürece internete kapatın bir şey alacağınız zaman açarsınız Papara ve iş bankasında bu tek tuşla yapılabiliyor diğer bankaları bilmiyorum.

2 aşamalı doğrulama ekleyin hesaplara tavsiyem ayrıca ek olarak telefonunuzda kartlarınızı kullanmadığınız sürece internete kapatın bir şey alacağınız zaman açarsınız Papara ve iş bankasında bu tek tuşla yapılabiliyor diğer bankaları bilmiyorum.

Reşit değilim ben daha. Varsa ailemin kartları var. Onların kartlarından birkaç kez alışveriş yapmıştım bilgisayarda ve sanırım bir kartta onaylamıştım hatırlaması gerektiğini. Hesaplarımdada zaten çift doğrulama var.

Reşit değilim ben daha. Varsa ailemin kartları var. Onların kartlarından birkaç kez alışveriş yapmıştım bilgisayarda ve sanırım bir kartta onaylamıştım hatırlaması gerektiğini. Hesaplarımdada zaten çift doğrulama var.

2ad hesaplar da varsa zaten o hesaplarda bir güvenlik sorunu yoktur şu an bir sorun yaşamazsınız.

2ad hesaplar da varsa zaten o hesaplarda bir güvenlik sorunu yoktur şu an bir sorun yaşamazsınız.
Dün gece 22.30 civarında oldu olay halen bişey olmadı ve çift doğrulama sadece discord hesabımda yoktu. Birde konuyla alakasız gönderdileri programı C değil E diskine sadece oyunların olduğu diske kurdum sonrasında kasperskyla tüm trojanleri sildim. Yani E diskine kurmamla bi alakası varmıdır olayın.

Dostum büyük ihtimalle yaşın küçük böyle durumlarda endişelenmen normal. Sana abi tavsiyesi olarak Discord'u sil sohbet edeceksen oyun içinden et veya Discord'u kullanacağım diyorsan nickinde özellikle "Q" "X" harfleri içeren ve profil resminde bıçaklı ablaların ucube gibi poz verdiği resimler :D varsa uzak dur.

Discord'dan gelen linklere kesinlikle tıklama.

Her söyleneni yapma

Şifreleri yaz kağıta, çekmecene sakla bilgisayarda kayıtlı şifre tutma.

Ailenden birinin Kredi kartı, kimlik vs resimleri varsa telefonunda sil onları. Google Fotoğraflar. Drive vs gibi hizmetler yedekliyor mailiniz çalınınca bunlara da erişimi oluyor.

Sonuca gelirsek T.C. Kimliğin ile bir şey yapamazlar. Korkma. Birisi sana T.C.'ni atarsa engelle. Dediğim gibi bu durumları yaşamak istemiyorsan Discord kullanma.

çift doğrulama bir işe yaramayacaktır, çerezler muhabbeti var.

Dostum büyük ihtimalle yaşın küçük böyle durumlarda endişelenmen normal. Sana abi tavsiyesi olarak Discord'u sil sohbet edeceksen oyun içinden et veya Discord'u kullanacağım diyorsan nickinde özellikle "Q" "X" harfleri içeren ve profil resminde bıçaklı ablaların ucube gibi poz verdiği resimler :D varsa uzak dur.

Discord'dan gelen linklere kesinlikle tıklama.

Her söyleneni yapma

Şifreleri yaz kağıta, çekmecene sakla bilgisayarda kayıtlı şifre tutma.

Ailenden birinin Kredi kartı, kimlik vs resimleri varsa telefonunda sil onları. Google Fotoğraflar. Drive vs gibi hizmetler yedekliyor mailiniz çalınınca bunlara da erişimi oluyor.

Sonuca gelirsek T.C. Kimliğin ile bir şey yapamazlar. Korkma. Birisi sana T.C.'ni atarsa engelle. Dediğim gibi bu durumları yaşamak istemiyorsan Discord kullanma.

Çift doğrulama bir işe yaramayacaktır, çerezler muhabbeti var.

Şu an yapmam gereken şey tam olarak ne benim

Yeni konular

Geri
Yukarı