Discord'da bir çocuk sürekli VPN ile fake hesap açarak sunucuya giriyor

slayerdutch

Hectopat
Makaleler
8
Şimdi size olayı anlatayım. Bizim TikTok'tan tanıştığımız ve Call of Duty oyununun hayranlığını belli etmek için yapılan bir fan sunucusu var. Onların arasında ismini vermek istemediğim bir "enayi" var (ben daha yeni öğreniyorum aslında önceden de varmış). Bu çocuk sürekli sunucuya girip sohbette küfür edermiş. En sonunda onu banlamışlar. Ama çocuk hırs yapıp 5-10 saniyede VPN ile fake hesap açıp sunucuya dalıyor. Tabii ki yetkililer onu hep banlıyorlar ama hem yetkililer artık yoruluyorlar ve biz de bundan rahatsız oluyoruz. Kendisini tek tek banlamak durumunda kalıyoruz ve çocuk durmuyor. Dün bir süre sonra durdu ama ben yarın kesin tekrar başlar diye korktuğum için yazıyorum bunu. Ne yapabiliriz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir şey yapamazsın. En iyisi geldikçe banlamak veya özel bir yetki oluştur her yeni gelene otomatik o yetkiyi vermesi için "mee6" botundan ayar yap. Yetkilerde o yetkinin mesaj yazmasını kapat ve tada olay bitmiştir.

Özelden derdi neymiş, sormayı deneyin. Ayrıca Discord desteğe şikayet edin. VPN ile yeni hesap açtığını anlatın. Onların kalıcı bir çözümü olabilir.
Şöyle bir şey var. Bizim sunucu artık katı kurallara geçti. Uzun bir süredir yapıyormuş. Bu nedenle sorgusuz infaz oluyormuş. Ben ona birazcık küfür ettim ama yetkililer hep banladığı için yapamadım.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Yetkililerde dünden beri konuşuyoruz napabiliriz falan,
sonra çocuk ben AFK odasındayken konuşmuşlar o sırada çocuğun sesi titriyormuş falan. Sonra da sunucudan çıkmış işte öyle. Yardım ettiğiniz için teşekkür ederim.

Çözümü şöyle sunucu güvenliğini arttırarak. Mesela e-posta doğrulaması olmadan sunucuya kimse mesaj atamasın gibi. Mesela bazı Discord botları var. Bu botlar yeni gelen hesaplara sohbete mesaj yazmayı engelliyor. Bunun gibi böyle çözümler bulunmakta.

Tamam önerileriniz için sağolun. Zaten aramızdan biri onu İhbar Web'e şikayet edince daha gelmedi. Sadece arada bir geliyo ama biz de onu banlıyoruz. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı