Çözüldü Discord'da IP Bulmak Mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pcdev3090

Decapat
Daha fazla  
Bu konu hakkında açılmış konular var ama tam istediğim gibi değil. Bir arkadaşım Discord üzerinden hiçbir şey yaptırtmadan IP bulabileceğini söyledi. Böyle bir şey mümkün mü? Sadece meraktan soruyorum.

Çözüm
Discord sunucu adminleri bile IP adreslerini göremez.

Madem bulabiliyormuş hodri meydan bul desene acaba bulabilecek mi ? Lafı gevelerse büyük ihtimalle sallıyordur.
Son bir şey soracağım. İP Grabber dedikleri bir şey varmış o ne oluyor? ve vpn açsam etkiler mi
IP Grabber veya IP Logger olarak bilinen araçlar, bir yönlendirme yaparak tarayıcınızdan bilgiler (IP adresiniz, konumunuz, kullanıdığınız tarayıcı, dil, işletim sisteminiz vs.) alabilirler. Bundan korunmanın başlıca yolu, bilmediğiniz bağlantılara tıklamamaktır. Bilinen IP Grabber ve IP Logger web sitelerini engellemek için bu kuralları hosts dosyanıza ekleyebilirsiniz: GitHub - furkun/ProtectorHosts: Protect your IP address and some personal data with the hosts file.

IP Grabber veya IP Logger olarak bilinen araçlar, bir yönlendirme yaparak tarayıcınızdan bilgiler (IP adresiniz, konumunuz, kullanıdığınız tarayıcı, dil, işletim sisteminiz vs.) alabilirler. Bundan korunmanın başlıca yolu, bilmediğiniz bağlantılara tıklamamaktır. Bilinen IP Grabber ve IP Logger web sitelerini engellemek için bu kuralları hosts dosyanıza ekleyebilirsiniz: GitHub - furkun/ProtectorHosts: Protect your IP address and some personal data with the hosts file.
Sadece linke tıklayarak mı çalışıyor? Ya da program indirerek
Aynı şey. @pcdev3090
Çözüm olarak işaretler misin?
İşaretlemiş olmam lazım.

Sadece linke tıklayarak mı çalışıyor? Ya da program indirerek

İşaretlemiş olmam lazım.
Link kısaltma sitelerinin mantığıyla çalışırlar, evet. Bağlantı önizlemelerini aktifleştirmek, bağlantıya tıklamasanız bile bilgilerinizi karşı tarafa gönderebilir. Discord kullanmadığım için bir istisna olup olmadığını bilmiyorum ama genel olarak bu şekilde çalışıyor.

Link kısaltma sitelerinin mantığıyla çalışırlar, evet. Bağlantı önizlemelerini aktifleştirmek, bağlantıya tıklamasanız bile bilgilerinizi karşı tarafa gönderebilir. Discord kullanmadığım için bir istisna olup olmadığını bilmiyorum ama genel olarak bu şekilde çalışıyor.
Onu kapatabiliyor muyuz?

Geri
Yukarı