Discord'da video üzerinden virüs bulaşır mı?

334899

Hectopat
dasasdsdaasddsasad.png

Merhabalar, Discord üzerinden böyle bir video geldi. Oynatmak için tıkladım ve Discord kapanıp tekrar açıldı, bu tür videolar üzerinden Discord hesabımın çalınması veya virüs yeme ihtimalim var mıdır?

VirüsTotal Sonuçları; VirusTotal

Hayır fakat discord harici linklerden bulaşabilir. Siz yine de hiçbir linke tıklamayın. Discordda bu tuzağa düşen çok kişi var.

Hocam ihtimal var mıdır bilmiyorum ama bildiğim şey bazı videolar için onların HEX değerleriyle oynuyorlar, belki karşılaşmışsınızdır sürekli videonun süresinin arttığı videolar var, cursed diye geçiyorlar,
Daha öncesinde ben de görmüştüm sanırım videonun anlık h-w değerleriyle oynayıp dc'nin çökmesini sağlıyorlar.

Alıntı:Which Video Crashes Discord And Why?
Bu videoyu oynatmayı denedikten sonra birçok Windows sisteminin çökmesinin nedeni, söz konusu dosyanın bozuk olmasıdır. Bunun, videonun kafa karıştırıcı verilerle değiştirildiği ve böylece Discord'un oynatamamasına neden olan bir altıgen düzenleyici kullanılarak yapıldığına inanılıyor. Bu video Discord'a yüklenemiyor çünkü FFmpeg komut satırı kullanılarak ve farklı çözünürlüklere ve renk uzaylarına sahip iki video tek bir dosyada birleştiriliyor.

sonunun webm olmasından çıkardım bu sonucu çünkü genellikle webm dosyaları kolay değiştirilebiliyor.

fakat yine de ismini-cismini bilmediğiniz kullancılardan gelen videolara, linkere SAKIN tıklamayın.

1650027705306.png

Ben indirip denedim, siz denemeyin.

Hocam burada gördüğünüz gibi yukarıda bahsettiğim o ayarları değiştirmişler, mavi alanın normal çözünürlüğe oranını görebilirsiniz.
Bunu -her nedense- Windows makineler açamıyor. Discord istemeden de olsa çöküyor, bildiğim kadarıyla Linux ve Mac makinelerde bu yaşanmıyor.

Böyle videolara rastlamak çok kolay, fakat yine dediğim gibi böyle videolara TIKLAMAMANIZI ve özellikle İNDİRMEMENİZİ şiddetle tavsiye ederim, siber güvenlik uzmanı değilim ama benim de karşıma böyle videolar geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1360912

Ben indirip denedim, siz denemeyin.

Hocam burada gördüğünüz gibi yukarıda bahsettiğim o ayarları değiştirmişler, mavi alanın normal çözünürlüğe oranını görebilirsiniz.
Bunu -her nedense- Windows makineler açamıyor. Discord istemeden de olsa çöküyor, bildiğim kadarıyla Linux ve Mac makinelerde bu yaşanmıyor.

Böyle videolara rastlamak çok kolay, fakat yine dediğim gibi böyle videolara TIKLAMAMANIZI ve özellikle İNDİRMEMENİZİ şiddetle tavsiye ederim, siber güvenlik uzmanı değilim ama benim de karşıma böyle videolar geldi.
Fotoğrafı aşırı merak ettim linke bassam indirirmi?

Yeni konular

Geri
Yukarı