Discord'dan atılan URL'den RAT girer mi?

burningflame

Yoctopat
Daha fazla  
Bir sunucuda atılan görseli büyütmek için tarayıcıda aç seçeneğine tıkladım. URL CDN ile başlayıp PNG ile bitiyordu. Bilgim olmadığı için soruyorum. Bu şekilde avla RAT atıldığını biliyorum. Girdiğim sunucu sorunlu insanların olduğu bir sunucu ne yazık ki. Herhangi bir şekilde görseli indirmedim. Büyütmek için tarayıcıda açtım. Bu şekilde RAT yer miyim, yersem ne yapmam gerekir? Bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sunucuda atılan görseli büyütmek için tarayıcıda aç seçeneğine tıkladım. URL CDN ile başlayıp PNG ile bitiyordu. Bilgim olmadığı için soruyorum. Bu şekilde avla RAT atıldığını biliyorum. Girdiğim sunucu sorunlu insanların olduğu bir sunucu ne yazık ki. Herhangi bir şekilde görseli indirmedim. Büyütmek için tarayıcıda açtım. Bu şekilde RAT yer miyim, yersem ne yapmam gerekir? Bilen biri aydınlatırsa sevinirim.

Kaspersky kullanıyorsanız cihazınızı taratınız. Kaspersky harici Malwarebytes'de kullanabilirsiniz. Daha sonra o tür sunuculardan çıkınız. Her şey olabilir sonuçta.

Fotoğraf olsa iyiydi.

Zaten PNG'li resimler CDN üzerinden açılmakta wep tabanlı sitelerde.

Discord'a atılan PNG'lerini webde açınca cdn discordapp com üzerinden açıyor kuşkunuz olmasın.

Discord'a fotoğraf yüklediğini zaman otomatik olarak kendi serverine upload ediyor bu yüzden virüs kapma ihtimaliniz yok (bir açık olmadığı sürece).

Pek bir bilgim olmadığı için soruyorum kusura bakmayın az önce taradım herhangi bir şey çıkmadı. Bilgisayarı kapatırken arkada ddnes çalıştığını fark ettim URL de oas yazıyordu oasta sanırım zararlıymış yüksek ihtimalle RAT yedim ne yapmam gerekiyor?

Pek bir bilgim olmadığı için soruyorum kusura bakmayın az önce taradım herhangi bir şey çıkmadı. Bilgisayarı kapatırken arkada ddnes çalıştığını fark ettim URL de oas yazıyordu oasta sanırım zararlıymış yüksek ihtimalle RAT yedim ne yapmam gerekiyor?

Eğer RAT yediğinizden şüpheleniyorsanız Kaspersky indirip tam tarama yapın bir şey varsa silecektir.
Eğer bir şey çıkmazsa Malwarebytes indirip tarama yapın.

İkisi de bir şey bulmazsa korkmanıza gerek yok. Av'lerin bulamadıklarını siz zaten bulup silemezsiniz.

Eğer RAT yediğinizden şüpheleniyorsanız Kaspersky indirip tam tarama yapın bir şey varsa silecektir.
Eğer bir şey çıkmazsa Malwarebytes indirip tarama yapın.

İkisi de bir şey bulmazsa korkmanıza gerek yok. Av'lerin bulamadıklarını siz zaten bulup silemezsiniz.

Teşekkür ederim az önce restart yaptığımda siyah ekran verdi sonrasında tekrardan düzeldi. Bu işaret midir?

Ha bir de Malwarebytes'i Gezginler'den indirip tarıyorum bir sorun olur mu? Kaspersky bilgisayarımdaki mevcut. Diğer tarama uygulamalarını kaldırmamı istiyor sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim az önce restart yaptığımda siyah ekran verdi sonrasında tekrardan düzeldi. Bu işaret midir?

Ha bir de Malwarebytes'i Gezginler'den indirip tarıyorum bir sorun olur mu? Kaspersky bilgisayarımdaki mevcut. Diğer tarama uygulamalarını kaldırmamı istiyor sebebi nedir?

Pek sanmasam da gezginlerdeki güncel olmayabilir veya içinde bir şey yerleştirilmiş olabilir. Önerim kaldırıp orijinal sitesinden kurmanız.

Kaspersky bilgisayarımdaki mevcut. Diğer tarama uygulamalarını kaldırmamı istiyor sebebi nedir?

Çakıştığından dolayıdır. Malwarebytes indirip tarama yaparken Kaspersky'ı kapatın, Kaspersky ile tararken de Malwarebytes'ı kapatın. Taradıktan sonra Malwarebytes'i silebilirsiniz.

Bu tarz basit şeyler virüsleri işaret etmez. Virüslerin amacı zaten kendini belli etmemektir. Bu kadar korkmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı