Discord'dan IP adresi bulma

Discord, Facebook, Twitter vb. hangi uygulamayı kullanıyor olursanız olun hiç kimse sizin IP adresinize erişemez, bunu saklamak en başta kullandığınız uygulamanın yükümlülüğüdür. Uygulamanın sizin IP adresinizi gizlemesi "ONUN ÜZERİNE ZORUNLU BİR YÜKÜMLÜLÜKTÜR". Uygulamadan IP adreslerini ancak resmi makamlar "YALNIZCA MAHKEME KARARI VARSA" talep edebilir. Dolayısıyla öyle kimse IP felan bulamaz.

Ha sana link atar sende sazan gibi tıklarsan donuna kadar bulur artık bi zahmet onu da yapmican yani :D

Evet. IP adresimi aldığını,verilerin korunma kanunu ihlali yaptığımı söyledi.Halbuki tek yaptığım ekran görüntüsü almaktı.
Yanlış hatırlamıyorsam Discord üzerinden direkt IP adresi alamıyorsun. Tabii sen bir linke vesaire tıklamadıysan. Alman için dava açman ve Discord ile iletişime geçip dava açtığını ispatlarsan mahkeme kararı ile IP adresi veriliyor. Onun dışında IP adresin iyi korunuyor.
Büyük ihtimalle göz korkutmak istemiş.

"...Ha sana link atar sende sazan gibi tıklarsan donuna kadar bulur artık bi zahmet onu da yapmican yani :D"
Sen tıklamadan, görüntülemiş olman sayesinde de bir takım açıklar aracılığıyla bunu yapabilir. Yakın zamanda Discord'da bu tarz açıklar vardı, düzeltilmiş olabilirler ama elbet yine vardır.

Sen tıklamadan, görüntülemiş olman sayesinde de bir takım açıklar aracılığıyla bunu yapabilir. Yakın zamanda Discord'da bu tarz açıklar vardı, düzeltilmiş olabilirler ama elbet yine vardır.
Dostum açık bulup devlet sitesini hackleyen var yani konu oraya gelirse herhangi bir alanda gizlilikten ve gizlilik için geliştirilmiş sistemlerden konuşamayız ki? Bu yorumu arkadaşın izlediği Discord yayıncısının Discord'da açık bulup veri sızdırmayan sıradan birisi olduğunu varsayarak yaptım, haliyle 😀

Yapamaz, aksine bu kanıtları Pintipanda veya Jahrein'e atmayı dene, o zaman görür gününü. Discord'da IP alma olsaydı herkes birbirini dava ederdi. Ayrıca bugün bana verilen IP adresi yarın başkasına veriliyor, IP adresi sınırlı olduğundan IP havuzundan rastgele IP adresleri veriliyor.
Hangi tarihte hangi IP'nin kim tarafından kullanıldığı kayıtlı. Dava açılır, IP adresi Discord'dan istenir ve Discord verirse kimliği çok kolay açığa çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı