Discord'dan tacize uğradım

Bahsettiğim sizi bulup yapması değil. Adam gidip size penisini atıyor ve sizin için sorun yok mu? Bunu yapan neden sokakta bir başkasına yapmasın? Anlayamadım gerçekten fikrinizi.
10 yaşında bir çocuk geleceğin tecavüzcüsü olabilir haklısınız. Z kuşağı gümbür gümbür geliyor

Yurt dışı kaynaklı oyun, konuşma platformları Vs'lerde gerçekleşen suç davaları genellikle şu şekilde işliyor:
Suç duyurusunda bulunup dava açıyorsunuz.
Sıra size gelen kadar ay, hafta veya günler geçiyor. Durumu anlatıyorsunuz. Sizi siber suçlara yönlendiriyorlar. Sonra orada da mesela Discord'u örnek alalım. Discord'un eğer Türkiye'de merkezi var ise oraya yoksa yurtdışındaki merkezinden siber suçlar kullanıcının IP ve mail adresini istiyor ve bunun size kullanabileceğiniz bir şekilde iletilmesi 6-8 ayı buluyor. Discord'un bilgileri göndermeme olasılığı da var tabii. Riot Games gibi. Sonra bilgiler alındıktan sonra evine tebligat gönderiliyor ve duruşmaya çağırılıyor. Bu süreç 1 yıla kadar sürer avukatlık masrafları eğer gerekirse vs derken bıkarsınız. Uğraşmanıza değmez. En mantıklısı kanıt vs her şeyi alıp Discord'a mail atmaktır. Ortalama hafta içinde geri dönüyorlar. Çok ırkçı kişiyle uğraştım banlanıyor hesapları yeterince kanıtınız var ise.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı