Disiplin Cezası

İstiklal Marşından kaçmak disiplin suçu ama hocaların bir seferde birşey diyeceğini sanmıyorum. İstiklal Marşını bir kez bende ekmiştim. Onda da cuma günü olduğunu unutmuştum. Tabi sonrası belli, hocalar buldu sağa bir topkat sola bir tokat, bir daha olursa disipline gidersin.
Not: Bizde pazartesi sabahı ve cuma okul bitiminde İstiklal Marşı okuyorduk sizde nasıl bilemiycem.

Ben 7. sınıfım macera aradık. İstiklal Marşı'na inmedik. Müdür Yardımcısı yakaladı: "Pazartesi aileleriniz gelsin." dedi. Çok ciddiydi sizce bu sebepten disipline gider miyim?
Aynı durumdan dolayı bir kaç arkadaşımla birlikle disiplinlik olmuştuk. Yazılı ve sözlü savunma yaptırdılar. Özel okulda burslu okumama rağmen atılma veya benzeri bir durum yaşamadım ama güzel bir anım değildi, sayende bir an anımsamış oldum.

Arkadaşlar karşınızdaki insanın 7. sınıf olduğunu unutmayın siz de o yaşlarda şu andaki kadar bilinçli ve milli değerlerin farkında değildiniz. Bilinçlendirmek yerine topa tutmuşsunuz.
Aynen abicim ya daha çocuk 7. Sınıf daha bilmiyor bir çok şeyi bu arada bir şey olmaz bizim mudur geç gelirdi bizde sıraya girmeden içeri gizli giderdik sonunda yakalandık mudur bi vurdu bana bir o yana savruldum :) o günden beri macera aramıyorum ama bir şey yapmazlar korkma.

Arkadaşlar siz böyle yorumlar yazınca bizden daha mı çok vatansever olduğunuzu düşünüyorsunuz? Veya bizim vatan haini olduğumuzu falan mı kurguluyorsunuz kafanızda?
Ortaokula giden çocuğun içerisine vatan sevgisini; Azarlayarak işleyemezsiniz. Bu yaşta olur böyle kaçamaklar. Üniversite öğrencisi yapsa - lise son sınıf öğrenci yapsa sağlam bir dayağı hak eder ancak 7. sınıf diyoruz burada.

Hoşgörü özelliğinizi yitirmeyin, iyi niyet özelliğinizi yitirmeyin; Olaylara biraz olumlu bakın derim.
Burada ahkam kesenler saki hiç geç kalmadı İstiklal Marşı'na. Zamanında otobüse binmeyip geç kalanların da suçu aynı.

Ben bir kadın tanıdım; Aynı sizler gibi çocuğunun her yanlışını azarlayarak kapatmış. Çocuk resmen köle haline gelmiş, ailesinin izin verdiği çerçevede yaşayan biri haline gelmiş. Çocuk dediğin hata yapar, 30 yaşına bile gelse hata yapar insan.

Sırf çevre baskısı - azarlanma korkusu yüzünden her törene dakikası dakikasına katılan bir genç yerine; İçinden gelerek 10 törenin 5'ine katılan bir genci tercih ederim ben.
Siz farkında değilsiniz ancak kusursuzluk hastalığına yakalanmış insanlar var aramızda. İnsan kusurlardan ibarettir zaten. Mühim olan kusur kapatmak. Sizin yaptığınızı herkes yapar. Dakika bir gol bir namlunun ucuna koyuyorsunuz genci :)
Teşekkür ederim abicim,tecavüzcülere atılmayan meydan dayağını burda ben yedim vatan haini ilan ettiler,hayatınca hiç ilkokulda ortaokulda haylazlık yapmayan var mıdır ? araştırsak benden fazla yapmışlardır.
Çocuğu sokak da ki canlılar yetiştirmiyor. Aile için de ki davranışları 1.gözden örnek aldığı, onlardan gördükleri ile hayata tutunmaya çalıştığını düşünürsek bu kimin suçu ?
Bizim milletimizin en sevdiği şeydir bu,birisi kötü bişey yapsında suçu direk aileye vereyim,kendimi elit,aydın göstereyim,hiç düşünmeyeyim ailesi belki öğretti çocuk öğrenemedi diye.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim abicim, tecavüzcülere atılmayan meydan dayağını burada ben yedim vatan haini ilan ettiler, hayatınca hiç ilkokulda ortaokulda haylazlık yapmayan var mıdır ? Araştırsak benden fazla yapmışlardır.
Olmaz olur mu? Ben lise 3. sınıfta dersin ortasında 2. katın camından bahçeye atladım, bakma böyle sağlam kafa birisi gibi durduğuma. Hastahanelik oldum :)

Yinede sen; Seni savunduk diye yaptığın şeyin doğru olduğunu zannetme :) Zaten doğruyu yanlışı gayet ayırt edecek yaştasın. Bundan sonra haylazlık saatinizi başka vakitlere alırsınız artık.

Arkadaşlar karşınızdaki insanın 7. sınıf olduğunu unutmayın siz de o yaşlarda şu andaki kadar bilinçli ve milli değerlerin farkında değildiniz. Bilinçlendirmek yerine topa tutmuşsunuz.

Ben ilk okuldayken dahil İstiklal Marşımızı duyduğumda saygı duruşunda dururdum, tabii aile ve öğretmenlerin zamanında vermesi gereken bilinci vermedikleri için işte bunlar hep.

7.sınıfa giden birisi, insan olmayı kimden öğrenir bir düşün bakalım.

Asıl ailelerin vurdumduymazlığı bu ülkede sorun çıkartıyor.

Şuna emin ol ki o yaşlardaki bir çocuk aileye değil çevresindeki kendi yaşıtlarından veya büyüklerinden örnek alıyor. Hele ki böyle bir dönemde aile ne derse desin iş çevredeki insanlarda bitiyor. Bunu az çevreye bakan insan görür.

Şuna emin ol ki o yaşlardaki bir çocuk aileye değil çevresindeki kendi yaşıtlarından veya büyüklerinden örnek alıyor. Hele ki böyle bir dönemde aile ne derse desin iş çevredeki insanlarda bitiyor. Bunu az çevreye bakan insan görür.
Haklısınız, bununla birlikte ailesinin ona birçok konuda yardım etmesi gerekir. Kötü çevreden arkadaş edinmemesi için özellikle çaba harcanmalıdır. Ama Türkiye'de birçok aile çocuğu okula "sepetlediği" için bu durum olağan.

Konuyu tartışmayalım bence artık. Zira çok uzadı. Bu benim görüşüm. Elbet çocuktur, olur böyle diyenler olacaktır. Bir şey diyemem.

2896192_o7ab0.jpg

Kardeşim seri moderatör getirin de konu kapansın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı