Disk bölme ve format atma

Lynchs

Decapat
Daha fazla  
Selam, bilgisayarımı formatlamak istiyorum fakat silinmesini istemediğim 75 Gigabyte bir dosya var fakat silinecek diye formatlayamıyorum. Bir yerde okumuştum disk bölüp istediğimiz dosyaları saklayıp format atabiliyormuşuz. Bunu nasıl yaparım böyle bir işlem mümkün mü?

Şimdiden teşekkürler :)

Selam, bilgisayarımı formatlamak istiyorum fakat silinmesini istemediğim 75 Gigabyte bir dosya var fakat silinecek diye formatlayamıyorum. Bir yerde okumuştum disk bölüp istediğimiz dosyaları saklayıp format atabiliyormuşuz. Bunu nasıl yaparım böyle bir işlem mümkün mü?

Şimdiden teşekkürler :)

Bilgisayar simgesine sağ tıkla yönet e bas oradan disk yönetimine gel bölmek istediğin diske sağ tıklayıp birimi küçült yaz sana küçültülcek alan miktarını MB olarak girin diyen yere 78848 yazıcaksın ( 77 GB veriyorum 2 GB da boş kalsın ne olur nolmaz ) tm diyip harf atayp isim verip tamamlıyorsun

Bilgisayar simgesine sağ tıkla yönet e bas oradan disk yönetimine gel bölmek istediğin diske sağ tıklayıp birimi küçült yaz sana küçültülcek alan miktarını MB olarak girin diyen yere 78848 yazıcaksın ( 77 GB veriyorum 2 GB da boş kalsın ne olur nolmaz ) tm deyip harf atayp isim verip tamamlıyorsun.

Peki formatladıktan sonra bu diskleri geri birleştirebilir miyim?

Tabii ki evet ama diskleri C ye attığınızdan emin olun yoksa veriler silinir. Onu da C ye tıklayıp disk i birleştir diyiceksin o alandan. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Şimdi C diskine gelip birimi küçült dedim küçülte bastıktan sonra dosyaları içine atıp formatlamaya geçiyorum.
Bir sorun ile karşılaştım disk böldükten sonra 7 8 dakika bekledim fare imlecini getirdiğimde yükleniyor imleci çıktı kapatıp tekrar girmek istedim "sanal disk hizmetine bağlanıyor" ile karşı karşıyayım ve karşıma herhangi bir disk kısmı gelmiyor.

Son düzenleme:
Şimdi C diskine gelip birimi küçült dedim küçülte bastıktan sonra dosyaları içine atıp formatlamaya geçiyorum.
Bir sorun ile karşılaştım disk böldükten sonra 7 8 dakika bekledim fare imlecini getirdiğimde yükleniyor imleci çıktı kapatıp tekrar girmek istedim "sanal disk hizmetine bağlanıyor" ile karşı karşıyayım ve karşıma herhangi bir disk kısmı gelmiyor.

Hocam onun için yeniden başlatma gerekli aynı sorunu bende yaşadım.

Hocam onun için yeniden başlatma gerekli aynı sorunu bende yaşadım.
1642713779239.png

Dostum böldüğüm disk burada görünmüyor yanlış bir şey mi yaptım?

Ben 5 diskten fazlası görünmüyor diye biliyorum orada. Minitool partiton wizard ile bakmayı deneyin ya da bilgisayarı açtığınızda gözüküyor mu ( uygulama olan )
1642714405157.png

Selam dediğin pogramı indirdim ancak 78848MB'lik disk çıkmadı sanırım bölünmemiş. Bilgisayar açıldığında gözüküyor mu dan kastınız nedir onu tam anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı