Disk bölme yapılmıyor

TheAltay

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 // RTX 3050 4gb VRAM - i5 12500H - 512 GB M2 SSD - 8 GB DDR5 4800 MHZ RAM
Diski bölemiyorum, bilgisayarımda 83 GB boş alan olmasına rağmen maximum 2147 MB'a bölebiliyorum, :)

1637933746959.png

Sanırım büyük olanın alanını küçülttükten sonra yeni bir tane oluşturman gerekiyor.

zaten bölmek istediğim büyük olan (C:) diski ve dediğinizi denemiştim olmadı.

Zaten bölmek istediğim büyük olan (C:) diski ve dediğinizi denemiştim olmadı.

Windows ile nasıl yapabileceğin hakkında maalesef bir bilgim yok. Bu arada uyarıyı görüp araştırdınız mı?

Çözüm yazan kimse olmadığı için yazıyorum. Herhangi bir Linux dağıtımını (mesela Linux Mint) liveusb olarak USB'den kullanıp Gparted ile bölmeyi deneyebilirsiniz. Ama uyarıyorum Windows için hiç denemedim ve ne kadar sağlıklı bir sonuç alırsın bilemiyorum.

Ek not: Technopat'ta Recep bey tarafından çözülmüş.Link

Son düzenleme:
Windows ile nasıl yapabileceğin hakkında maalesef bir bilgim yok. Bu arada uyarıyı görüp araştırdınız mı?

Çözüm yazan kimse olmadığı için yazıyorum. Herhangi bir Linux dağıtımını (mesela Linux Mint) liveusb olarak USB'den kullanıp Gparted ile bölmeyi deneyebilirsiniz. Ama uyarıyorum Windows için hiç denemedim ve ne kadar sağlıklı bir sonuç alırsın bilemiyorum.

Ek not: Technopat'ta Recep bey tarafından çözülmüş.Link
Evet gördüm hatta bu mesajı görmeden önce minitool partition wizardda kurdum ancak bi sonuç alamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı