Çözüldü Disk olmadan Ubuntu Live kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ubuntu'yu USB live olarak kendi laptobumda denedim ve başarıyla kullandım. Arkadaşın laptopta ise hata aldık. Rufus ile Ubuntu'yu flash belleğe yazdırdım. Boot menüsünden flash belleği seçtim ve görseldeki Screenshot bu menü çıktı. En üstteki *Ubuntuya tıklayıp biraz bekledikten sonra ilk olarak Screenshot böyle oldu. Ardından yes dedik ve sonuç olarak Screenshot görseldeki gibi kaldı.
İkinci görseldekine USB'deki Linux bozulmuş gibi gözüküyor. Ya da USB girişi arızalı olabilir.
Laptopta hiç disk yokken ya da disk arızalıyken Ubuntu Live kullanılabilir mi?

Merhaba. Başka bir bilgisayar aracılığıyla USB'ye Ubuntu ISO dosyası yazdırıp bu USB ile sistemi Live olarak kullanabilirsiniz. Rufus isimli yazılım ISO yazdırma için işinizi fazlasıyla görecektir. USB belleğin arabirimi ve hızına göre sisteminizin performansı etkilenecektir ancak bunu sorduğunuza göre acil kullanım için böyle bir şeyi istiyorsunuz. Pek çok Linux distrosu kullandığım için Ubuntu özelinde ilk açılış ekranını hatırlamıyorum lakin eğer grub yani ön yükleyici ekranı açılıyorsa, oradan direkt olarak Live başlatmayı seçebilirsiniz. Bazılarında ise masaüstü otomatik olarak açılıyor ve isterseniz installer ile kuruluma geçiyorsunuz. Her iki türlü de sistemi USB bellek ile sabit disk hiç bağlı olmasa bile kullanabilirsiniz.

Ubuntu'yu USB live olarak kendi laptobumda denedim ve başarıyla kullandım. Arkadaşın laptopta ise hata aldık. Rufus ile Ubuntu'yu flash belleğe yazdırdım. Boot menüsünden flash belleği seçtim ve görseldeki Screenshot bu menü çıktı. En üstteki *Ubuntuya tıklayıp biraz bekledikten sonra ilk olarak Screenshot böyle oldu. Ardından yes dedik ve sonuç olarak Screenshot görseldeki gibi kaldı.

İkinci görseldekine USB'deki Linux bozulmuş gibi gözüküyor. Ya da USB girişi arızalı olabilir.

Çözüm
Ubuntu'yu USB Live olarak kendi laptopumda denedim ve başarıyla kullandım. Arkadaşın laptopta ise hata aldık. Rufus ile Ubuntu'yu flash belleğe yazdırdım. Boot menüsünden flash belleği seçtim ve görseldeki Screenshot bu menü çıktı. En üstteki *ubuntuya tıklayıp biraz bekledikten sonra ilk olarak Screenshot böyle oldu. Ardından yes dedik ve sonuç olarak Screenshot görseldeki gibi kaldı.

USB yerinden mi oynadı? ya da tak çıkar mı yaptınız? Çünkü /dev/sr0 "no medium found" hatası imajı bulumayınca olur. ISO tekrar indirin ya da tekrar yazdırın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı