Diskle Korsan Kitap Satmanın Cezası Nedir?

emree1717

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yayın evlerinde veya sitelerde satılan videolu eğitim setlerini disklere kaydedip satan birisi var. Örneğin 50 TL'lik ürünü 10 TL'ye satıyor. Sizce bunu şikayet etsek cezası nedir? Okul ortamında satılırsa öğrenci ne gibi cezalar alır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu o "birisi"nden çok kendiniz için soruyorsunuz gibi ifadeniz var. Nasıl bir ceza alacağı sizi niye ilgilendirsin? Arkadaşınıza ya da yeğeninize falan mı kıyamıyorsunuz? Tanıdığınız birisi ise konuşun, yasa dışı iş yapmasın. Ya da şikayet edin.

Okuldan atılabilir. Korsan işlerle uğraşan adam öğrenci olmamalı. Benim düşüncem böyle. Bunun bir de polislik yanı var. Hapis ya da para cezası yersin büyük ihtimalle. Sen bu söylediğin korsan ürünleri satarken sevmediğin bir arkadaşın seni şikayet ederse bu yukarıda yazdıklarım başına gelebilir.

Bunu o "birisi"nden çok kendiniz için soruyorsunuz gibi ifadeniz var. Nasıl bir ceza alacağı sizi niye ilgilendirsin? Arkadaşınıza ya da yeğeninize falan mı kıyamıyorsunuz? Tanıdığınız birisi ise konuşun, yasa dışı iş yapmasın. Ya da şikayet edin.

Arkadaşın sorusuna cevap vermiş olmuyorsunuz ancak. Belki de dediğiniz gibi bir arkadaşı falan yapıyordur, onu da vazgeçirmek için buraya sormuştur. Buradaki cevapları ona gösterecek olabilir. Ne olduğunu bilmeden ön yargı ile yaklaşmanız pek doğru değil.

Mesajımda herhangi bir önyargı olmadığını rahatlıkla görebilmeniz gerek. Arkadaşın ifadesinin "düzenlenmiş" hali ortada. Onun anlayacağı dilden konuştum. Herhangi bir suçlamada da bulunmadım. :)

Arkadaşımı kastettim. Sevmediğim biri sayılır. Şikayet etmeyi düşündüm ama bilemiyorum. Ben onun kazanmasını istemiyorum diye böyle bir konu açtım ve şikayet etme düşüncesindeyim

Merhaba arkadaşlar. Yayın evlerinde veya sitelerde satılan videolu eğitim setlerini disklere kaydedip satan birisi var. Örneğin 50 TL'lik ürünü 10 TL'ye satıyor. Sizce bunu şikayet etsek cezası nedir? Okul ortamında satılırsa öğrenci ne gibi cezalar alır?

Kusura bakma ama bunu sen yapıyorsun çok belli oluyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı