Dişlerime nasıl en iyi şekilde bakarım?

Aurora1

Hectopat
Yer
Güney Kore
Öncelikle şunu söyleyeyim dişlerinize bakmıyorsanız bakın. Yoksa çok pişman olursunuz. Son pişmanlık da fayda etmez. 😁

Her neyse konuya gelelim. Geçen hafta dişlerimin genel tedavisi tamamlandı. Artık bir daha dişçi ile uğraşmak istemediğimden onlara evladımmış gibi bakmak istiyorum. 🥹

Bunun için neleri almamı tavsiye edersiniz.

Şu an Sensodyne'nin yumuşak uçlu fırçası ve hassaslık karşıtı diş macununu kullanıyorum. Sanırım aynı markanın mine güçlendirici bir macunu da varmış. Alsam iş görür mü, deneyen var mı aranızda?

Ayrıca gargara ve diş ipi kullanımı için doktor iznine gerek yoktur herhâlde, değil mi? Ona göre alacağım.

Şimdiden teşekkür ediyorum. 🥰

Bazı kişiler daha hassas oluyor diş konusunda sen sanırım daha korumasız bir genetiktesin bence sabah akşam dişini fırçala diş ipi isteğe bağlı kullan onlar bir süre sonra hafif aşındırmalar yapabiliyor.

Diş neyse o sen sabah akşam bakımını yap gerisi artık olacak yani bir şeye çok takmak sağlıklı olmaz.

Çok takma dostum al yumuşak uçlu bir fırça bir de normal diş macunu Colgate falan olabilir çok fark ettiğini düşünmüyorum hepsini 10 diş hekiminden 9 u öneriyor zaten anlamadığım şekilde. Fırçanı her 4 ayda bir değiştirmeyi unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı