DisplayPort ve Ekran Arasındaki Bağlantıda Sorun Algılandı - AMD

RamazanPidesi

Hectopat
Daha fazla  
Sorun, fotoğrafla gösterdiğim gibi. Ve ayrıca GPU Scaling de çalışmıyor. Açıp kapatmam hiçbir işe yaramıyor. DisplayPort 1.2 kullanıyorum. Driverlarım güncel. Kabloyu çıkarıp takmayı, driverları silip tekrar kurmayı denedim. AOC G2460PF 144hz modelini kullanıyorum. Önceden de 144hz olmamıştı monitör buna benzer bir sorundan dolayı. Ekran kartı driverını güncellediğimde düzelmişti. DisplayPort kablosu olarak, monitör ile birlikte gelen kabloyu kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Dosya Ekleri

• DP.PNG
    DP.PNG
    94,7 KB · Görüntüleme: 336
Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimalle kurduğunuz AMD sürücüsü grafik kartınız ile uyumsuz bu yüzden bu hatayı alıyorsunuz. Doğru sürücüyü kurmanız sorunu çözecektir. Bir diğer olası problem ise DP kablonun 20 pin olması. 20 pin DP kabloların bazıları problem çıkarabiliyor. Ekran kartı marka model verir misiniz?

Yüksek ihtimalle kurduğunuz AMD sürücüsü grafik kartınız ile uyumsuz bu yüzden bu hatayı alıyorsunuz. Doğru sürücüyü kurmanız sorunu çözecektir. Bir diğer olası problem ise DP kablonun 20 pin olması. 20 pin DP kabloların bazıları problem çıkarabiliyor. Ekran kartı marka model verir misiniz?
Asus Strix R9 380 kullanıyorum. Sürücülerin uyumsuz olacağını düşünmüyorum. Çünkü AMD'nin sitesinden güncel sürücüleri yükledim. DP kablosuna şu anda bakamayacağım. Eve gidince bakacağım.

Windows 10 64 Bit en güncel olan sürümdeyim.

Şu anda esrarengiz bir biçimde hiçbir hata almadım. Ama GPU Scaling hala çalışmıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı