DIY eGPU Setup 1.35

cn_shn

Decapat
Bilgisayarımda ekran kartı olarak 1. İntel GD Graphics 4000 ve 2. AMD Radeon HD 7600M Series marka ve modelde ekran kartları mevcut. Problemim bilgisayara harici ekran kartı bağladığımız zaman bilgisayardaki ekran kartı ile çakışma yaşayıp kullanılamayacaktı.

Fakat ben bunu hallettim. Şu anda bilgisayarımda dahili bulunan İntel ve AMD ekran kartları dışında harici olarak NVIDIA GTX 1060 ekran kartı var ve kullanılıyor. Ama sorun şurada bu ekran kartını sadece harici bir ekran kullanırsam kullanabiliyorum yani laptop'un kendi ekranında GTX 1060 ekran kartından görüntü alamıyorum. Bu durumu çözmenin yolu da bildiğim kadarıyla eGPU 1. 35 olarak geçen yazılım. Bu yazılım para ile satılıyor.

Fakat ödeme yöntemi olarak PayPal kullanıldığı için satın alma işlemini gerçekleştiremiyorum. Başka bir yol olarak da satıcı ile konuşunca Amazon.com üzerinden hediye kartı yollama yöntemini söyledi fakat bunu da yapamıyorum çünkü ülkemizdeki Amazon sitesi üzerinden böyle bir işlem gerçekleşmiyor. Amerika versiyonundan da problem oluyor.

Bu işlemi yapmanın başka bir yolunu bilen veya daha önce yapmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Ayrıca bu problemi çözmenin başka bir yolu varsa o yolları da denemeye hazırım ve son olarak da bu programa sahip olan hayırsever bir arkadaş var ise ve paylaşmak isterse de beni benim için çok büyük olan bir masraftan kurtarmış olur. Şimdiden çok teşekkürler. İyi forumlar.

NOT: Bilgisayarın BIOS'u kilitlidir. Advanced menüsü yoktur.

HP Pavilion G7 2200et series

İntel Core i7 3612QM
AMD Radeon HD 7600M Series
James Donkey 480 GB SSD
8 GB 1600MHz RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben ''eGPU 1.35 Version'' programı varsa istemiştim. Sizin attığınız linkte ''Display Driver Uninstaller (DDU) '' programı var. Ayrıca eGPU' nun kendi sitesinde 10 serisi ekran kartları ile yapılmış örnekler mevcut. Hatta benim elimdeki ekran kartı ile (GTX1060 3gb) yapıp bazı ''ERROR 43'' gibi hatalar alan kişiler var bu gibi sorunları sizin attığınız ''.FIX'' hata çözücüler ile halledip benim ilk sorumda yönelttiğim sorunumu da bahsettiğim ''eGPU 1.35 Version'' program ile halletmişler. Yani 10 serisi ekran kartları ile yapıp sorunsuz kullanan bir çok kişi mevcut. Fakat dediğim gibi elimde program yok ve yurt dışında programın yapımcısı ile ne yazık ki alış veriş yapamıyorum. Bu yüzden tekrar rica ediyorum bir bildiğiniz her hangi bir yol varsa bu sorun ile veya elinizde program varsa ve benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam ne yazık ki attığınız linke tekrar tekrar bakmama rağmen DDU programı ve ERROR 43 FIXER yazılımı haricinde bir program bulamıyorum. Sİzin söylediğiniz harici ekranda oyunu açıp pencere modu ile dahili ekrana sürükleyip bilgisayarın dahili ekranında oynayabiliyorum. Arada bir o şekilde kullanıyorum zaten bir süredir. Fakat dediğim gibi bu dahili ekranda kullanabilme olayını yapanlar var. Bu yüzden programı bulup onunla bu sorunu halledebileceğimi düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Hocam merhabalar benimde elimde HP Pavilion 15 AY103NT model leptop var. NGFF slotu ile eGPU yapmayı düşünüyorum fakat whitelist olabilir diyorlar sizde de böyle bir sorun oldu mu? Ya da siyah ekran sorunuyla karşılaştınız mı?

Bilgisayarımda ekran kartı olarak 1. İntel GD Graphics 4000 ve 2. AMD Radeon HD 7600M Series marka ve modelde ekran kartları mevcut. Problemim bilgisayara harici ekran kartı bağladığımız zaman bilgisayardaki ekran kartı ile çakışma yaşayıp kullanılamayacaktı.

Fakat ben bunu hallettim. Şu anda bilgisayarımda dahili bulunan İntel ve AMD ekran kartları dışında harici olarak NVIDIA GTX 1060 ekran kartı var ve kullanılıyor. Ama sorun şurada bu ekran kartını sadece harici bir ekran kullanırsam kullanabiliyorum yani laptop'un kendi ekranında GTX 1060 ekran kartından görüntü alamıyorum. Bu durumu çözmenin yolu da bildiğim kadarıyla eGPU 1. 35 olarak geçen yazılım. Bu yazılım para ile satılıyor.

Fakat ödeme yöntemi olarak PayPal kullanıldığı için satın alma işlemini gerçekleştiremiyorum. Başka bir yol olarak da satıcı ile konuşunca Amazon.com üzerinden hediye kartı yollama yöntemini söyledi fakat bunu da yapamıyorum çünkü ülkemizdeki Amazon sitesi üzerinden böyle bir işlem gerçekleşmiyor. Amerika versiyonundan da problem oluyor.

Bu işlemi yapmanın başka bir yolunu bilen veya daha önce yapmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Ayrıca bu problemi çözmenin başka bir yolu varsa o yolları da denemeye hazırım ve son olarak da bu programa sahip olan hayırsever bir arkadaş var ise ve paylaşmak isterse de beni benim için çok büyük olan bir masraftan kurtarmış olur. Şimdiden çok teşekkürler. İyi forumlar.

HP Pavilion G7 2200et series

İntel Core i7 3612QM
James Donkey 480 GB SSD
8 GB 1600MHz RAM
Usta bende aynı sistemle harici ekran kartı kullanmak istiyorum. O bağlanana aparatını aldım. Harici ekran kartımda var. Daha bağlamadım hafta sonu bağlamayı düşünüyorum ancak benim bios kilitli ayarları değiştiremiyorum programı da almak istemiyorum. Benim harici monitörüm var. Ben o monitörden görüntü almak istiyorum. şöyle bi isteğim var senden. Bu harici ekranda harici ekran kartından görüntü almayı nasıl başardın anlatır mısın. Benim laptopta gt730 m var nvidia nın. Bağlayacağım harici ekran kartı Radeon ati bin kartı. Anladığım kadarıyla sahili ekran kartını devre dışı bırak yapacağım. Ama ondan sonrası için anlatırsan sevinirim.

Bilgisayarımda ekran kartı olarak 1. Intel GD Graphics 4000 ve 2. AMD Radeon HD 7600M Series marka ve modelde ekran kartları mevcut. Problemim bilgisayara harici ekran kartı bağladığımız zaman bilgisayardaki ekran kartı ile çakışma yaşayıp kullanılamayacaktı.

Fakat ben bunu hallettim. Şu anda bilgisayarımda dahili bulunan Intel ve AMD ekran kartları dışında harici olarak NVIDIA GTX 1060 ekran kartı var ve kullanılıyor. Ama sorun şurada bu ekran kartını sadece harici bir ekran kullanırsam kullanabiliyorum yani Laptop'un kendi ekranında GTX 1060 ekran kartından görüntü alamıyorum. Bu durumu çözmenin yolu da bildiğim kadarıyla eGPU 1. 35 olarak geçen yazılım. Bu yazılım para ile satılıyor.

HP Pavilion G7 2200ET series

Intel Core i7 3612QM
James Donkey 480 GB SSD
8 GB 1600MHz RAM

Reis Bende senin sistemine sahibim ve e GPU yapmak istiyorum sen yaptıysan bana ulaşabilirsen çok sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı