Diyet Listesi

Ailem bu diyet konusuna biraz cahilce yaklaşıyorlar. Hani ekmek yemez isen güçsüz düşersin vs diye. Bu konuyu nasıl halledebilirim acaba?

Ailem bu diyet konusuna biraz cahilce yaklaşıyorlar. Hani ekmek yemez isen güçsüz düşersin vs diye. Bu konuyu nasıl halledebilirim acaba?

Bende o kanıdayım. Ama mesela öğünde pilav yenilecek ya normalde 1 tabak yiyorsam yarım tabak mı yemeliyim?
Onlara yine ekmek yiyeceğini ama eskiye oranla daha az olacağını söylemelisin. (Örneğin, kahvaltıda, iki dilim gibi.) Bu gibi işlerin tatlı dille bittiğini düşünüyorum :)

Pilavı çok çok az tüketmeni öneririm. Hatta pirinç pilavı yiyorsan, bulgur pilavına geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Hem daha tok tutuyor hem de kilo almanı, pirince göre azaltıyor.

Onlara yine ekmek yiyeceğini ama eskiye oranla daha az olacağını söylemelisin. (Örneğin, kahvaltıda, iki dilim gibi.) Bu gibi işlerin tatlı dille bittiğini düşünüyorum :)

Pilavı çok çok az tüketmeni öneririm. Hatta pirinç pilavı yiyorsan, bulgur pilavına geçmeni şiddetle tavsiye ederim. Hem daha tok tutuyor hem de kilo almanı, pirince göre azaltıyor.
Özür dilerim ama pirinci pek haz etmem.

Bu arada öyle dedim ve ilk defa kabul ettiler. Neyse herkese teşekkür ederim. Iyi geceler.

Diyet listesi tamamen saçmalık. İnsan sürekli şu saatte şunu yiyecem ile mi uğraşacak. Kendinizi de sınırlamış oluyorsunuz. Eğer ki bu işlerden anlıyorsanız yağ oranınızı ve günlük almanız gereken kaloriyi ölçün. Sonrasında kalori takip programı ile aldığınız kaloriyi takip edin. Yok bu kadar uğraşamam diyorsanız, gazlı içecekleri, abur cuburu, ve yağlı yiyecekleri ve meyveyi (glikoz) kesin. Zaten kendiniz fark edersiniz değişimi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı