Diz ağrısı neden olur?

odinn361

Centipat
Makaleler
2
Yer
The Skellige Isles
Merhaba. Ben bayağıdır diz ağrısı çekiyorum ve nedenini bilmiyorum. Çok fazla aman aman değil ama ara ara böyle vuruyor, sonra geçiyor, tekrar oluyor. Dizimi çok yormuyorum ve yerimden kalkmamazlık da yapmıyorum. Bisiklet sürüyorum. Sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortopedi uzmanina görünün. Buradan bir sey cikmaz.

Doktor sizi muayene etse de garanti sonuca ulaşsanız?

Arkadaşlar ben de biliyorum doktora gitmeyi, fakat geçtiği için çok takmıyordum. Şuan saat 11'e geliyor, kalkayım gideyim ozaman doktora. Ben sadece fikirlerinizi belirtmeniz için sordum, zaten doktora gideceğim gitmeden önce belki benle aynı sorunu yaşamış olan insanların yaşadığı süreçleri falan öğrenirim diye düşündüm.

Arkadaşlar ben de biliyorum doktora gitmeyi, fakat geçtiği için çok takmıyordum. Şuan saat 11'e geliyor, kalkayım gideyim ozaman doktora. Ben sadece fikirlerinizi belirtmeniz için sordum, zaten doktora gideceğim gitmeden önce belki benle aynı sorunu yaşamış olan insanların yaşadığı süreçleri falan öğrenirim diye düşündüm.
İyi de arkadaş sen ne yaptıktan sonra dizin ağrıyor, neresi ağrıyor, ne kadar sürüyor bunları nereden bilelim biz. Hadi tahminen bir şey söyledik sende denedin, uyguladın her neyse. Ya durumunu daha da kötü bir hale getirirse ne olacak. Doktar şart.

Merhaba. Ben bayağıdır diz ağrısı çekiyorum ve nedenini bilmiyorum. Çok fazla aman aman değil ama ara ara böyle vuruyor, sonra geçiyor, tekrar oluyor. Dizimi çok yormuyorum ve yerimden kalkmamazlık da yapmıyorum. Bisiklet sürüyorum. Sizce neden olabilir?

Hocam bisiklet dürüyorum demişsiniz yani bacak kaslarınızı kullanıyorsunuz bacaklarınız geliştiği için ağrıyor olabilir. Bir diğer olasalık boyunuz uzuyor olabilir

İyi de arkadaş sen ne yaptıktan sonra dizin ağrıyor, neresi ağrıyor, ne kadar sürüyor bunları nereden bilelim biz. Hadi tahminen bir şey söyledik sende denedin, uyguladın her neyse. Ya durumunu daha da kötü bir hale getirirse ne olacak. Doktar şart.
Nedenini bilmediğimi söylemiştim. Bilmiyorsanız cevap yazmayın hocam. Ben benimle aynı sorunu yaşamış veya bilgili insanlara danışmak için açtım konuyu.

Merhaba. Bu konularda çok yorum yapmam, ezbere konuşanlara da uyuz olurum. Triathlon sporuyla yakından ilgilenen biriyim, bisiklet kısmını görünce yazmak istedim. Bisiklette bu konuda çok acımasız olabiliyor. En doğrusu bir doktora görünmeniz. Dizlerinize çok fazla yük bindirmeden bol kadans yaparak sürmeye gayret edin. Diğer kaslarınızda zamanla geliştikçe faydasını göreceksiniz. Ancak bunlardan önce doğru yerde doğru teşhis şart.

Geri
Yukarı