Dizel arabaların akıbeti ne olacak? Dizel araba alınır mı?

Golf 1.6 tdı dsg high.(2016) kullanıyorum 52 bin km oldu şimdiye kadar bi arıza bile vermedi dsg alınmaz diyenleri dinleme sağlam şanzımam, insanlar çok yanlış kullandığı için ismi çok lekelendi.
Dizel konusuna gelirsek daha Türkiye için bu konuyu konuşmak çok erken ki daha Avrupa'da bile yaygın olarak kullanımda, dizel al keyfine bak malum akaryakıt fiyatları ülkemizde pahalı benzinli almanın bi mantığı yok.

Eğer Türkiye de yaşıyorsanız ve Avrupa üretimi bir dizel araç alacaksanız önermem. Sebebi işletme maliyeti çok fazla araç km başına benzinli araçlara oranla çok fazla maliyetli. Dizel altın çağını Türkiye de kaybetti sebebini sorarsanız zaten akaryakıt fiyatları ortada ve en büyük faktör bakım maliyetleri. Avrupa standartlarında üretilen bir otomobil yine Avrupa standartlarında olan yakıtlar ile yürütülüyor ama sen bunu alıp Türkiye de kullanırsan akaryakıtın kalitesizliği bu araç için sürekli bir sorun oluşturacaktır. Bu kesindir ve kaçınılmazdır inanmayan deneyebilir ama gerçekten önermem. Benim benzinli bir Fiat Albea 1.2 16v motorlu arabam var ben arabamda nadiren arıza görüyorum fakat yakın bir arkadaşımda dizel araç var onun arabası benimkinden daha yeni bir model kendisi de benim gibi aracı yormadan kullanmasına rağmen çok çabuk arıza veriyor benim araca göre. Örnek geçen ay enjektörlerinin hepsini değiştirdi çünkü araçta sarsıntı ve ani gaz tepkilerinde acayip bir düşüklük söz konusuydu. Demem o ki Yaklaşmayın ama ben dizel severim diyorsanız yapacak bişey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı