Dizel vs benzin

Düşük hacimli atmosferik benzinli ile kıyaslarsan dizel tercih ederim.

Turbo benzinli ile dizel kıyaslandığında da artık günümüzde benzinli almak daha karlı bir hale geldi. Hem yakıt fiyatları hem de dizelin ekstra masraflarını düşündüğümüzde durum bu şekilde.

Düşük hacimli atmosferiğe bulaşmayın, ne alıyorsanız alın.

Düşük hacimli atmosferik benzinli ile kıyaslarsan dizel tercih ederim.

Turbo benzinli ile dizel kıyaslandığında da artık günümüzde benzinli almak daha karlı bir hale geldi. Hem yakıt fiyatları hem de dizelin ekstra masraflarını düşündüğümüzde durum bu şekilde.

Düşük hacimli atmosferiğe bulaşmayın, ne alıyorsanız alın.
Türkiye'de yüksek hacimli atmosferik yok ki zaten en yaygını 1.6. Direkt atmosferikten uzak durmak lazım çok eski araç almıyorsak.

Türkiye'de yüksek hacimli atmosferik yok ki zaten en yaygını 1.6. Direkt atmosferikten uzak durmak lazım çok eski araç almıyorsak.
2.0 altında bulaşmamak lazım. Ki bana kalırsa 2.0'da dahi turbo benzinli tercihim olur.

Ya kardeşim sen hangi benzinli arabaya biniyorsun 7-8 litre yaktırıyorsun? İstanbul'da yaşıyoruz, her gün işe-okula gidiyoruz trafiğin olmadığı bir nokta yok. Ben de biliyorum 7-8 litre yaktırmayı ama tabi emniyet şeridinde. Sırf muhalefet olmak için yorum yapıyorsun. 1.6 dizel Passat ve Insignia'm var şirketimin araçları, en sakin kullanımda bile 7.5'un altına düşmüyor.
1.6 Corolla kullanıyorum. Şehir içi 7-8 litre yakıyorum. 1.6 TDI jetta kullandım. 6-7 litre yakıyordu. 1.9 TDI Caddy kullandım o da 8-9 litre yakıyordu. Ben değil sen muhalefet olmak icin yorum yapıyorsun.
VW'nin tüm TSI modellerine bindim, 1.0'dan-1.5'e kadar hepsi en ama en az ayağı gazdan çek 10-11 yakıyor.
10-11 litre mi yakıyor? Arabanda sorun var veya araba sürmeyi bilmiyorsun.

Nasıl 11 ya? Golf 7 1.4 TSI 122 bile 8 civarında yakıyordu bizde. Dizeli zaten 5-6 yakıyor.
10-11 litre yakmak icin ekstra uğraş lazım.

İstanbul'da yakıt tüketimi çok uçuyor bu arada. Onu da göz önünde bulundurmak lazım. Benimki de %50 kadar fazla yakıyor İstanbul trafiğinde.
İstanbul’da değilim ama yoğun saatlerde kullanıyorum. Sürekli dur kalk yaptığım halde bu civarda yakıyor. 1.4 TSİ muhtemelen daha az yakardı.

Geri
Yukarı