Dizel vs benzin

Anlayamıyor arkadaş.
Günümüzde turbo benzinliler ve yakıt fiyatlarının değişmesiyle birlikte bu durum değişmiş olsa da önceden dizeller yakıt konusunda çok avantajlıydı. Benzinli araçlarda çokça tüp kullanılırdı. Yakıttan tasarruf edebilmek için insanlar dizel alırdı. Yani fakir işi xd

Benzin diyenin zekasından süphe ederim.
Dizel her konuda benzinli arabayı yerden yere vurur, yok eder ezer. Dizel arabalarda Tork gücü diye birşey var hatırlatırım.
1.3 benzinliden başkasına binmemişsin belli ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.6 Corolla kullanıyorum. Şehir içi 7-8 litre yakıyorum. 1.6 TDI Jetta kullandım. 6-7 litre yakıyordu. 1.9 TDI Caddy kullandım o da 8-9 litre yakıyordu. Ben değil sen muhalefet olmak icin yorum yapıyorsun.

10-11 litre mi yakıyor? Arabanda sorun var veya araba sürmeyi bilmiyorsun.

10-11 litre yakmak icin ekstra uğraş lazım.

Araba kullanmayı bilmiyorsun derken? Senin hayal edemeyeceğin arabalara bindim, 2021 E Coupe 300D dizelden tut E60 530D'lere. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum ve her gün trafik vaktinde otobanda kalıyorum. Şu an keyif arabam VW Scirocco var, dip basık asla gazlamam gaza ayağımı bile sürmem ama İstanbul faktorünü unutuyorsun. 10-11 litrenin altına düşmez. Kendin söylüyorsun 1.6 TDI 7 litre yakıyordu diye. Dizel 7-8 yakar zaten benzin ise 9 litreden başlar trafiğe ve mesafeye göre 12 litreye kadar yolu var. Mazot her zaman karlıdır ve fakir işidir. İşin keyfinde hobisinde olan adam benzinliye biner. 1.0 Polo sahibiyiz 5000 kilometreden kısa mesafe kullanılıyor 12 litre yakıyor, inanmıyorsan gel bak. Sıfır arabaya da arabanda kusur var diyemezsin. Sana daha cevap vermeyeceğim, inatçı ve çokbilmişsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Günümüzde Turbo benzinliler ve yakıt fiyatlarının değişmesiyle birlikte bu durum değişmiş olsa da önceden dizeller yakıt konusunda çok avantajlıydı. Benzinli araçlarda çokça tüp kullanılırdı. Yakıttan tasarruf edebilmek için insanlar dizel alırdı. Yani fakir işi xd

1.3 benzinliden başkasına binmemişsin belli ki. Ağlama.

Asıl benzin fakir işi, dizel araçlar daha pahalı ve daha güçlü.

Asıl benzin fakir işi, dizel araçlar daha pahalı ve daha güçlü.
Daha güçlü falan değil. Sen düzgün bir benzinliye binmemişsin. Babacığının 1.5 dizelini getir atmosferik benzinliyle torksuz traktöre çevireyim istersen :p

Yeni konular

Geri
Yukarı