Dizüstü bilgisayar hoparlör ve kulaklıktan aynı anda ses almak

Daha fazla  
Benim bir sorunum var. Şimdi hoparlör girişim içinde kulaklığın hoparlör girişi kaldı. İdare olarak 1 haftaya yaptırana kadar ne yapabilirim. Bu arada dizüstü kendi hoparlörünü nasıl kullanabilirim? Kulaklık takılı gibi algılıyor.

Kulaklığı takılı olarak gördüğü için dizüstü bilgisayarın kendi hoparlörünü kullanamıyorum.

Yani özet olarak hem dizüstü bilgisayarın kendi hoparlöründen hemde kulaklıktan ses almak ıstıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka konulara mesaj atmanıza gerek yok. Bu konu Sosyal'de binlerce kez cevaplandı. Realtek Kontrol panelden bu ayarı devre dışı bırakcasın:

Realtek HD.jpg

hoparlör ve kulaklıktan aynı anda ses.jpg

Eğer bu kontrol paneli sizde yoksa, Realtek ses kartınıza ait güncel sürücüyü kurmanız yeterli.

Aynı sorun bende de var ne kadar güncelesem de seçenekler kısmı gelmiyor ses kartı modelim RTKVHD64.sys.

Yardımcı olursan sevinirim lütfen.

Ses kartı modelini bulamadım fakat sanırım dahili bir ses kartı mevcut. Anakartım Asus X550LD Series Notebook. Burdan bir sonuç çıkabilir mi? Leptopum ise x552L

"Realtek ALC233" Bu olabilir sanırım ses kartı modelim.

Recep abi aygıt yönetcisinden Realtek HD yi kaldırıp öyle yükledım fakat yeniden başlattıgımda yine gelmedi o seçenek yine yok yardımcı olur musun abi ?

Direk setupu açıpta denedim iki türlüde o seçenek gelmedi :(

Sorun devam etmekte recep abi yardımcı olurmusun ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı