Dizüstü bilgisayar için 75 Hz harici monitör

Honoka Chan

Hectopat
Daha fazla  
Dell inspiron 7567 oyuncu bilgisayarım var. Ekranı 60Hz olarak görüyorum ayarlardan. Oyun oynayan birisiyim ve dizüstü bilgisayarı kasa görevinde kullanıp ekrana bağlayıp işlemlerimi oradan yapmak istiyorum. Ekranlarda genelde 1 ile 5 ms arasında gecikme oluyor ve 1ms gecikmeli ekranlar genelde 75Hz. Ben 75 Hz olan bir ekranı bağlasam sorun çıkar mı ve 1ms - 5ms hızlar oyunda çok etkili olur mu? Ekran kartı NVIDIA 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecikme süresi 5ms'yi geçmedikçe çok olmaz. Sadece hertz için alacaksan değmez, laptop monitörüne 72hz'ye kadar overclock yapmayı deneyebilirsin. Ama masaüstü düzen kuracaksan harici monitör alman bir sorun yaratmaz, 75hz'de kullanabilirsin.
Laptop monitörü overclock rehberi :

Son düzenleme:
Düşündüğüm monitör şu:
fakat bunlarda AMD® FreeSync özelliği varmış, ben nvidia ile sorunsuz kullanabilir miyim?
İşte bu yüzden masaüstü kullanmalısın.😏👍
Üniversite diye dizüstü aldım. PC için sorunum yok ama ekran çok küçük geliyor.
AOC 27" G2778VQ 1ms 75Hz FreeSync öneririm.
600TL iken almıştım. Güzel ülkemin değişken kuru yüzünden 1500TL olmuş.
21.5'' olanı da tercih edebilirsin.
AMD® FreeSync olayı kafamı karıştırdı, nvidia ekran kartı var dizüstü bir de sorun çıkarır mı oyunda takılmalar olur mu bilemiyorum.
Gecikme süresi 5ms'yi geçmedikçe çok olmaz. Sadece hertz için alacaksan değmez, laptop monitörüne 72hz'ye kadar overclock yapmayı deneyebilirsin. Ama masaüstü düzen kuracaksan harici monitör alman bir sorun yaratmaz, 75hz'de kullanabilirsin.
Üstte belirttiğim acer monitör sorun çıkarır mı sizce?

Bunu yapmak garanti dışı bırakıyor mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı