Dizüstü bilgisayara kola döküldü sorun oluşturur mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

dxrag345

Hectopat
Yer
BURSA
Daha fazla  
Meslek
İdari İşler,İnsan kaynakları
Yaklaşık bir ay önce arkadaşımın billgisayarına kola dökülmüş. Bilgisayarının özelliği budur: HP Pavilion LL008EA CORE i5 480M 2.66Ghz 4GB 500GB 1GB HD6470 15.6''. Kullanış bakımından tuşların arasıra sertleşmesi haricinde herhangi bir sıkıntı olmamasına rağmen başını ağrıtacak bir şey çıkar mı? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ay önce dökülmüş bir kola ne sıkıntı yaratacak bu saatten sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun olsaydı, döküldüğü zaman etkisini gösterirdi.

Bir süre sonra oksitlenme oluşabiliyormuş öyle diyorlar ama siz daha iyi bilirsiniz diye paylaşmak istedim.

Yok canım ya öyle şey olurmu kim diyor. ;) Kola döküldüğü zaman veya su döküldüğü zaman en tehlikeli yer ekrandır. Eğer ekranın içine su kaçmamışsa bir sorun yok. Ve eğer sistem eskisi gibi sorunsuz açılıp kapanıyorsa sorun yok. Hem tuşların sertleşmesinin kola ile ne alakası var. Aralarına kir veya toz kaçmışdır.

Yani sıkıntı yok merak etmeyin.

Başka bir parçası bozulunca garantiye gönderirseniz "sıvı teması" deyip faturayı size kitlerler, başka bir şey olmaz...

Aynen katılıyorum. Ve 1 ay içinde bir şey olmadıysa bu saatten sonra bir şey olmaz. Tuşların sertleşmesinin sebebi de koladaki asit ve şeker kuruduktan sonra yapışkan bir hâl almıştır ve bu sebeple tuşlar biraz daha sert ve algılaması zorlaşmıştır. Size tavsiyem eğer kendinize güveniyorsanız tuş takımını söküp temizlemek çünkü herhangi bir sorunda Burak Alkan adlı arkadaşımızın da dediği gibi sıvı temasından dolayı oluşan sorun deyip kullanıcı hatası adı altında geri gönderebilirler.

Yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum arkadaşlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı