Dizüstü bilgisayara su kaçması ve FPS düşüşü

kultigin258

Centipat
Merhaba,
ASUS ROG dizüstü bilgisayarım mevcut. Bir hafta önce dizüstü bilgisayarımın klavyesine su döküldü. Anında sarjdan çıkarıp bilgisayarımı kapattım üstünü hafif bir şekilde silerek ters çevirdim ve 2 gün gibi bir süre ters v şeklinde bilgisayarımı açmadan bıraktım. 2 günün sonunda bilgisayarımı açtığımda gömülü olan pilin çalışmadığını fark ettim. Ardından CS:GO, Mount and Blade: Warband, Total war: Atilla gibi oyunlarda bile büyük bir FPS düşüşü yaşadım ve hala da yaşamaya devam ediyorum. Eski bilgisayarımda bile bu oyunları sorunsuz oynayabiliyordum. Açıkçası pili benim için bu kadar önemli değil sürekli olarak sarjda da kullanabilirim fakat FPS düşüşü gerçeten çok sorun yaşatıyor. Bunun için herhangi bir çözümü var mıdır?

Bu durumda yapılabilecek en mantıklı şey bilgisayarınızı servise gönderip problem kısmına "kendi kendine performansı düştü allah allah yav" yazmak. Su döktüğünüzü söylemezseniz ücretsiz bir şekilde tamir ettirebilme ihtimaliniz var. :D

Servis de muhtemelen ürünü parça değişikliği yaparak size geri göndereceği için bu sorundan kurtulmuş olursunuz.

Bu durumda yapılabilecek en mantıklı şey bilgisayarınızı servise gönderip problem kısmına "kendi kendine performansı düştü allah allah yav" yazmak. Su döktüğünüzü söylemezseniz ücretsiz bir şekilde tamir ettirebilme ihtimaliniz var. :D

Servis de muhtemelen ürünü parça değişikliği yaparak size geri göndereceği için bu sorundan kurtulmuş olursunuz.
Dediğiniz gibi yazıp şansımı deneyeceğim :D

Hocam şimdi aklıma geldi, biraz çakallık olucak ama kasanın içerisindeki bazı donanımların üzerinde su izi kalmış olabilir. İçini açıp narin bir şekilde su izlerini temizleyerek gönderirseniz işi daha da garantiye almış olursunuz. :D

Hayat çok pahalı...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı