Dizüstü bilgisayarda yalama olan vidayı bilgisayarcıda sökme

BreWerS

Kilopat
Arkadaşlar zamanında konu açmıştım. Dizüstü bilgisayarın ekranını tutan 4 vida vardı ve sadece 3 vidayı sökebilmiştim. Sol alttaki vida yalama olmuştu. Ben de bilgisayarcıya gitmeye karar verdim çevremde bir tane bilgisayarcı buldum ve Google yorumlarına baktım kötü yorum göremedim. Bilgisayarcıyı aradım durumu belirttim adam "Yuva yapıp çıkartabiliriz görelim nasıl olmuş" falan demişti. Sizce gitmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dişler değilde, tornavidanın tutuğu kısım yalama oldu ise ve izler hafiften belliyse oraya bir paket lastiği koyup deneyebilirsin.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Alet edevat varsa kendin de yapabilirsin ancak kendi elimden gelmiyor diyorsan "Ücret konusunda net bir rakam edindikten sonra" kesene uygun geliyorsa gidebilirsin.
Hocam her türlü yolu denedim ben çıkaramadım. Dediğim bilgisayarcıya götürdüm oradaki arkadaş bile, "nasıl sıktın bunu yahu? :)" diye söylendi. Vidayı bir şekilde yok etti ve orayı iptal etmek zorunda kaldı. Sonrasında adamın eli yanlışlıkla güç düğmesine değdi ve basılı tutarak kapattı. IPS ekranı taktıktan sonra bilgisayarı çalıştırdık. SSD olmadığı için çok geç açıldı. HDD'mde sorun olduğunu söyledi. HDD'yi söktü ve HDD'mi bir yuvaya soktu monitörden HDD'nin health değerine baktı %83 çıktı. İşin ilginç tarafı ise eve gidip kendim bakmak istedim ve bende %100 gösterdi sorun nedir bilmiyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı