Django ile web sitesi kurmak

404158

Decapat
Merhaba. Bir proje fikrim var, web sitesini kendim yapmak istiyorum. Django ve HTML öğrenmeye başladım, CSS de aklımda. Web sitesinde olmasını planladıklarım şöyle: Fiyat karşılaştırma, üyelik, ödeme sistemleri ve bazı yardımcı eklentiler.
Araştırmalarıma göre Django gayet yeterli ve güvenli. Tasarım kısmında ise CSS basit ve kullanışlı. Lakin hareketli daha efektif eklentiler için JavaScript demişler, bunu Django ile halledemem mi? Halledemezsem projeme JavaScript eklentilerini nasıl entegre edebilirim, kabaca tarif edebilir misiniz?
Projeyi tamamlamak kadar öğrenmek de benim için önemli. Günlük 5-10 saat çalışma ve yeterli anlama kabiliyeti ile yaz sonuna kadar bu işin altından kalkmam mümkün olur mu? Güvenlik kısmında endişelerim var, sorun çıkar mı? Ve taslak önerilerinizi de alabilirim. Şu kısmında şu dili kullan, burada şu hazır eklentiyi kullan gibi…

Son düzenleyen: Moderatör:
Django bir backend frameworku yani server tarafli programlama icin kullanilir. Istemci tarafindaki programlama isleri icin (o hareketli dinamik eklentiler, olay yonetimi vesaire icin) JavaScript disinda alternatif yok malesef.

JavaScript ogrenmek cok zor bir sey degil zaten web programlama ile ugrasacaksaniz oyle ya da boyle bir sekilde kullanacaksiniz.

Onyuz icin daha uniform ve modern gorunen hazir sablonlarla calismak icin HTML tarafinda Bootstrap gibi kutuphanelere de goz atabilirsiniz.

Django bir backend frameworku yani server tarafli programlama icin kullanilir. Istemci tarafindaki programlama isleri icin (o hareketli dinamik eklentiler, olay yonetimi vesaire icin) JavaScript disinda alternatif yok malesef.

JavaScript ogrenmek cok zor bir sey degil zaten web programlama ile ugrasacaksaniz oyle ya da boyle bir sekilde kullanacaksiniz.

Onyuz icin daha uniform ve modern gorunen hazir sablonlarla calismak icin HTML tarafinda Bootstrap gibi kutuphanelere de goz atabilirsiniz.
Mesajınızı yeni farkettim, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı