Django ile web sitesi kurmak

466609

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Merhaba, normalde web programlama ile ilgilenmiyorum fakat okulda bir alan için web sitesi hazırlamayı deneyeceğim. Daha çok Python ile ilgilendiğimden Django ile yapmayı düşünüyorum. Ne gibi artıları veya eksileri olur? Bir de barındırma konusunda diğerlerine göre daha farklıymış sanırım açıklayabilir misiniz?

Merhaba, normalde web programlama ile ilgilenmiyorum fakat okulda bir alan için web sitesi hazırlamayı deneyeceğim. Daha çok Python ile ilgilendiğimden Django ile yapmayı düşünüyorum. Ne gibi artıları veya eksileri olur? Bir de barındırma konusunda diğerlerine göre daha farklıymış sanırım açıklayabilir misiniz?
Web alanında geliştirme yapmak için en uygun olarak Microsoft Asp.Net platformunu veya PHP'yi seçebilirsiniz. Bir şeyin var olması, onun kullanışlı olduğu anlamına gelmez.

@spriggan bence ikisi de degil node.js ama ASP ile PHP arasinfa secim yapmam gerekirse net PHP'yi secerim.
Dostum node.js daha çok real time application geliştireceksen uygundur. Back end, server side geliştirmeler için PHP ve Asp.Net platformları daha kullanışlı.

Genelde öğrenciler ve açık kaynak yazılımcılar tarafından PHP tercih ediliyor. Kurumsal bir firmada yazılım mühendisi olarak çalışacaksanız Asp.Net platformu çok daha fazla tercih edilir.

Web alanında geliştirme yapmak için en uygun olarak Microsoft Asp.Net platformunu veya PHP'yi seçebilirsiniz. Bir şeyin var olması, onun kullanışlı olduğu anlamına gelmez.
Django konusunda bilginiz var mı peki? Bahsettiğiniz platformun daha uygun olacağını biliyorum fakat Python konusunda bilgili olduğum için django ile yapmayı düşünmüştüm.

Django konusunda bilginiz var mı peki? Bahsettiğiniz platformun daha uygun olacağını biliyorum fakat Python konusunda bilgili olduğum için django ile yapmayı düşünmüştüm.
Dostum projeyi neden yapacağın, projenin boyutu ve projeden beklentilere göre değişir. Amacın ufak tefek bir şey yapmaksa kurtarır. Fakat kurumsal bir mimari oluşturup ERP sistemi temeli atacaksan olmaz o iş. Yani daha fazla bilgi vermen gerek.

@spriggan PHP de yazdim ama PHP bana nedense saçma geliyor.
Dostum büyük ihtimal sektöre yeni giren genç bir öğrenci arkadaşımızsın. Öncelikle yolun başarıyla dolu ve açık olsun. Bahsettiğin teknolojiler dediğim gibi tamamen farklı amaçlara hizmet ediyor. Bunu şöyle düşün. Kerpeten ile tahtaya çivi çakabilirsin ama bu iş için aslında çekiç vardır. Öncelikle geliştirmek istediğin projeyi analiz edip doğru seçimler yapmak önemli.

Node.js konusuna gelirsek, Asp.NET yada PHP kullandığında Node.JS ile bunları destekleyebilirsin. Kimse kullanamazsın demedi ki :) İkisi farklı şeyler ve farklı işler için kullanılır.

Dostum projeyi neden yapacağın, projenin boyutu ve projeden beklentilere göre değişir. Amacın ufak tefek bir şey yapmaksa kurtarır. Fakat kurumsal bir mimari oluşturup ERP sistemi temeli atacaksan olmaz o iş. Yani daha fazla bilgi vermen gerek.
Okuldaki etkinliklerin ve duyuruların paylaşılacağı bir site olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı