DLSS 3.0 saymazsak laptop 4060 mı daha iyi masaüstü RTX 3050 mi?

Hocam yukarda 3060 ile 4060 kafa kafaya deniyor benim dediğime takılıyorsunuz 😀 Ayrıca evet oyunlarda kafa kafaya hocam. Ben mantığıma yatana göre değil testlere göre değerlendirme yapıyorum. Bu ekran kartları arasında 5-10 fps lik bir fark var sadece.

Yanlış görmediysem biri laptop biri masaüstü olarak karşılaştırma yapılmış. Hocam ayrıca ekran kartlarında aradaki farka yüzde ile bakılır, her oyunda fps değişir çünkü. Onun dışında 1080p'de biraz daha az fark eder ama 1440p'de yaklaşık %70-80 daha güçlü 4070 4060'tan. Kafa kafaya dediğiniz bu mu? 1080p'de de en az %50 daha güçlüdür diye tahmin ediyorum bundan yola çıkarak. Sentetik testleri de boş verdim, oyun testlerinde böyle sonuçlar. Siz neye göre söylüyorsunuz bu farkı?

Yanlış görmediysem biri laptop biri masaüstü olarak karşılaştırma yapılmış. Hocam ayrıca ekran kartlarında aradaki farka yüzde ile bakılır, her oyunda fps değişir çünkü. Onun dışında 1080p'de biraz daha az fark eder ama 1440p'de yaklaşık %70-80 daha güçlü 4070 4060'tan. Kafa kafaya dediğiniz bu mu? 1080p'de de en az %50 daha güçlüdür diye tahmin ediyorum bundan yola çıkarak. Sentetik testleri de boş verdim, oyun testlerinde böyle sonuçlar. Siz neye göre söylüyorsunuz bu farkı?
Arkadaş ekran kartının diğer ekran kartına göre 2 kat fps farkı olduğunu belirtmiş. Arkadaş yüzdelik olarak farkı soruyor ise doğrudur fakat bana daha çok fps farkını soruyormuş gibi geldi. Konu 4060 ve 4070 benzetmesi değildi, 3050 nin 4060 a denk olmadığını belirtmek için farklı bir benzetme yaptım. 4070 desktop ile 4060m bir değil, olamaz zaten. Kafa kafayadan kastım dediğiniz gibi yukarıda bir masaüstü ile bir laptopun karşılaştırması var. Bir arkadaş 4060m dediğim yerde 4060'ın dengi 6600XT dediği için benzetmemi yanlış anladığınızı sanıyorum.

4060 Her şekilde kat be kat iyi, Mobile veya masaüstü olması bunu değiştirmiyor. Aşağı yukarı aynı gücü çekiyorlar.
4060M %40 daha güçlüdür yaklaşık 3050 masaüstüden.
Hocam sırf merakımdan soruyorum, bu istatiği nereden aldınız? Kaynak belirtme imkanınız var mıdır?

Hocam sırf merakımdan soruyorum, bu istatiği nereden aldınız? Kaynak belirtme imkanınız var mıdır?

Timespy grafik skorlarına göre karşılaştırdım.

Ek olarak 4060M'de voltaj limiti bulunuyor, marka model fark etmeksizin 90-100W üstünü rahat göremiyor limitten dolayı.

Hocam yukarda 3060 ile 4060 kafa kafaya deniyor benim dediğime takılıyorsunuz 😀 Ayrıca evet oyunlarda kafa kafaya hocam. Ben mantığıma yatana göre değil testlere göre değerlendirme yapıyorum. Bu ekran kartları arasında 5-10 fps lik bir fark var sadece.
4060 ile 4070'in kafa kafaya olduğu bir test belirtme imkanın var mıdır dostum? Rastlamadım daha önce hiç.

4060 ile 4070'in kafa kafaya olduğu bir test belirtme imkanın var mıdır dostum? Rastlamadım daha önce hiç.
4060m ve 4070m in oyun testlerinde kafa kafaya olduğunu belirterek örnek verdim sadece hocam. Aslında bu örnekle 4060m in denginin 3050 desktop olmadığını belirtmiştim ama konu çok saptı. Mute yememek için daha fazla uzatmak istemiyorum.

4060M ve 4070M in oyun testlerinde kafa kafaya olduğunu belirterek örnek verdim sadece hocam. Aslında bu örnekle 4060M in denginin 3050 desktop olmadığını belirtmiştim ama konu çok saptı. Mute yememek için daha fazla uzatmak istemiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kafa kafaya olmaktan çok uzaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı