DLSS 3, RTX 4000 Serisine Özel Olacak

DLSS 2.0 ve 2.3'ü sabah akşam övüp native çözünürlükten bile daha güzel diyenler bir gecede "DLSS 3.0 neden yok!!!" diye kıyameti koparmaya başladı.

Şu durumda "3.0 olsa ne olur olmasa ne olur" demeleri gerekiyordu. Garip.
O değilde bize sunacakları bir argümanda kalmadı. Nvidia'da bu da varcılar bitti, bakalım sonraki ne olacak. Nvidia kendini Apple sanıyor sanırım.

Ben kıyameti falan koparmadım gerçek anlamda babasının markası gibi savunan nvdiacılara laf attım.

Senin için demedim onu, yanıt olarak yazdım.

O değil de bize sunacakları bir argüman da kalmadı. Nvidia'da bu da varcılar bitti, bakalım sonraki ne olacak. Nvidia kendini Apple sanıyor sanırım.

Şahsen NVIDIA'ya kızmıyorum teknolojik ilerlemeler için donanım ve yazılım bakımından kendini geri çekmiyor, eski müşterileri memnun etme mecburiyeti yok. Ben Radeon kullanıyorum lakin NVIDIA bu sektörün tartışmasız lideri, bu da ona Apple gibi haklar tanıyor.

Çok şikayet eden satsın RTX 3000 kartını alsın RTX 4000. Mis gibi DLSS 3.0 var, Ray Tracing performansı da ciddi artmış. Ben 6600 XT ile memnunum yükseklerde gözüm yok misal.

Görüntüde 4000 serisinde 22 FPS verecek kart olacak mı peki hangi kart ile test etmişler acaba ahahaha.

DLSS kapatıp Ray Tracing açarsan FPS çok düşer. 4K veya 8K test etmişlerdir.

NVIDIA elbette para kazanmak ister. Her şeyi RTX 2000, 3000 serisine vermez. Bu konuda AMD daha düşünceli. Ryzen 3 1200 taktığınız anakart aynı zamanda 5950X destekliyor. Eski ekran kartlarını unutmayıp FSR desteği verdi.

Tam Apple'dan tek farkları henüz Apple'ın sahip olduğu anti-kullanıcı seviyesine ulaşmamış olmaları diyecektim, lafı ağzıma tıktılar resmen. Bir de benzer bir şeyi Apple yaptığında tepki göstermeyen, hatta "şöyle daha iyi, tabii, anlıyorum" tarzı yorum atanlar şimdi gelip NVIDIA'nın bu hamlesine laf ediyor :D

DLSS kapatıp Ray Tracing açarsan FPS çok düşer. 4K veya 8K test etmişlerdir.

NVIDIA elbette para kazanmak ister. Her şeyi RTX 2000, 3000 serisine vermez. Bu konuda AMD daha düşünceli. Ryzen 3 1200 taktığınız anakart aynı zamanda 5950X destekliyor. Eski ekran kartlarını unutmayıp FSR desteği verdi.

Dakika 2.14 bakabilirsin anca bahsettikleri kartta 8K açmaları lazım ki... Ayrıyeten gırgırına demiştim sağ ol hocam bilgi için aklıma gelmemişti aydınlandım resmen :D DLSS kapalıyken RTX açılınca FPS'in düşeceğini bilmiyordum :)

DLSS 3'lü oyunları önceki seriler 2.X'miş gibi eski DLSS ile açabilecek mi yoksa tamamen öldürdü mü? Bildiğim kadarıyla oyunlarda sadece tek bir DLSS sürümünün kütüphane dosyası olabiliyor da.

DLSS 3 için donanımsal bir çözüm gerekiyor yeni bir algoritma yaratmışlar GPU'da bu yüzden 4000 serisine özel olacak kötü bir durum en azından 3000 serisine de destek verilebilirdi. Tamamıyla 3000 serisi kullanan insanları 4000 serisi aldırmaya yönelik bir hamle olmuş ancak bu değerler yanıltmasın çoğu kişinin bu seride alabileceği kartlar belli 4050, 4060, 4070 türevleri olacak daha henüz o kanatta nasıl bir performans sıçrayışı var belli değil.

Dakika 2.14 bakabilirsin anca bahsettikleri kartta 8K açmaları lazım ki... Ayrıyeten gırgırına demiştim sağ ol hocam bilgi için aklıma gelmemişti aydınlandım resmen :D DLSS kapalıyken RTX açılınca FPS'in düşeceğini bilmiyordum :)
Bir ihtimal de şu var. Testi RTX 4070 gibi daha güçsüz bir kartla yapmış olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı