DLSS Teknolojisi Kalite Düşürüyor mu?

Düşürüyor, kesin bilgi, yayabilirsin. Kalite düşürüyordan kastım bulanıklaşıyor görüntü. DLSS'nin ilk sürümlerinde bulanıklığı güzelce hissediyordun ancak DLSS 2.0 güncellemesinden sonra sana sormaya başladı "abe n'apam" diye. Kalite modunda açarsan genelde göze batmıyor bulanıklık. Dengeli modda yine hissediyorsun bulanıklaşmayı.

Belki de çözünürlükle alakalıdır. 1080p monitör deneyimim böyle oldu benim.
"Abe bas performans moduna uçur bizi yauv."

Düşürüyor, kesin bilgi, yayabilirsin. Kalite düşürüyordan kastım bulanıklaşıyor görüntü. DLSS'nin ilk sürümlerinde bulanıklığı güzelce hissediyordun ancak DLSS 2.0 güncellemesinden sonra sana sormaya başladı "abe n'apam" diye. Kalite modunda açarsan genelde göze batmıyor bulanıklık. Dengeli modda yine hissediyorsun bulanıklaşmayı.

Belki de çözünürlükle alakalıdır. 1080p monitör deneyimim böyle oldu benim.
Kaynak görüntünün çözünürlüğü ne kadar düşerse o kadar kötüleşiyor. 4K'da veya 1440p'de çok daha iyi sonuçlar elde edilebilir.

Eğer Nvidia para verirse herkes güzelleştiriyor der zaten. Şu an öyle bir algı var ki insanlar DLSS'yi FPS'i 2 katına çıkartıp kaliteyi artıran bir şeymiş gibi düşünüyor. Bu da reklamlardan dolayı tabii ki.
Gelecekte daha iyi hale de getirebilir. Yapay zeka daha fazla eğitilirse bir noktadan sonra çok daha iyi hale getirebilir. Ama şu anda kaliteyi az da olsa(Çözünürlük arttıkça kalite düşüşü azalıyor.) düşürdüğü gerçeği hala geçerli.

Gelecekte daha iyi hale de getirebilir. Yapay zeka daha fazla eğitilirse bir noktadan sonra çok daha iyi hale getirebilir. Ama şu anda kaliteyi az da olsa(Çözünürlük arttıkça kalite düşüşü azalıyor.) düşürdüğü gerçeği hala geçerli.
Elbette gelişebilir fakat şu anda kullanılması gereksiz bir şey bence.

Geri
Yukarı