Çözüldü Dörtlü Yakmak Küfür Etmek Midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Dün arabamla otobanda giderken sol şeritte 80 ile giden bir Doblo'ya sellektör yaptım oda sağolsun sağ şerite geçti, bendede huydur teşekkür etmeyi severim iyi günler falan diyeni hatta ben dediğimde karşılık alamazsam kızarım içten içe falan. Bir videoda görmüştüm eskiden dörtlü yakmak teşekkür etmek anlamına geliyordu diye biliyordum. Fakat ben dörtlü yaktıktan sonra arkamda çıldırdı resmen adam. Oda sellektör yapmaya başladı yanıma gelip el kol falan yaptı benden büyüktü adam bende bastım kaçtım 😁. Şimdi aklıma size sormak geldi, internette aradım fakat bir şey bulamadım dörtlü yakmak küfür etmek mi demek?

Çözüm
Eğer önde olan sensen teşekkür etmek için dörtlü yakarsın kısa süre, sonra kapatırsın. Bunun anlamı teşekkür etmektir.

Selektör yapmak da genelde kötü bir şey gibi gözükse de olması gerekendir. Örneğin sol şeritte giderken biri ortadan sola aynaya bakmadan atlarsa uyarmak için kornaya basmazsın, selektör yaparsın. Kornaya basarsan er kişi sesin nereden geldiğini anlayamaz ancak selektörü anlayarak bir şekilde olayı kurtarabilir.

Adam sana el kol yaptığına göre amacı teşekkür etmek olmasa gerek... :D

Ayrıca dörtlünün birçok anlamı var. Uzunların rahatsız ettiğini bildirmek için, trafik aniden kilitlendiğinde arkayı uyarmak için de kullanılabilir.
Eğer önde olan sensen teşekkür etmek için dörtlü yakarsın kısa süre, sonra kapatırsın. Bunun anlamı teşekkür etmektir.

Selektör yapmak da genelde kötü bir şey gibi gözükse de olması gerekendir. Örneğin sol şeritte giderken biri ortadan sola aynaya bakmadan atlarsa uyarmak için kornaya basmazsın, selektör yaparsın. Kornaya basarsan er kişi sesin nereden geldiğini anlayamaz ancak selektörü anlayarak bir şekilde olayı kurtarabilir.

Adam sana el kol yaptığına göre amacı teşekkür etmek olmasa gerek... :D

Ayrıca dörtlünün birçok anlamı var. Uzunların rahatsız ettiğini bildirmek için, trafik aniden kilitlendiğinde arkayı uyarmak için de kullanılabilir.

Çözüm

Geri
Yukarı