Küfür eden birini şikayet etmek


Mercheng

Decapat
Katılım
21 Temmuz 2020
Mesajlar
1.275
Çözümler
2
Beğeniler
1.576
Yer
Bilmem
Geçen R6 girdim karşıma 12 yaşında bir çocuk geldi. Neler neler dedi ve en sonda "babam savcı amcam hakim dedim, seni bir şikayet etsem hayatın kararır" dedim sonra oyundan çıktı.

Babam polis, annem hemşire. Sana iğne yaparsa görürsün gününü.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

PossibleTurco

Decapat
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
1.328
Çözümler
3
Beğeniler
1.461
Yer
Tab+Enter
2012 yılında benzer bir olayı bende yaşadım. Teamspeak sunucumuz vardı. CS 1.6 oynuyorduk. Adamın biri hile kullanıyordu. Uyardık adamı. Sunucumuzda bir de kendisi. Geldi her türlü değerimize küfür etti. Arkadaşlardan biri ekran kaydı almıştı o söverken. Gidip mahkemeye verecektik ama acayip erindik. Onun yerine adamı sunucudan banlayıp oyunumuza devam ettik :)
 

grogc

Nanopat
Katılım
29 Mayıs 2020
Mesajlar
237
Çözümler
2
Beğeniler
134
Yer
İzmir\Kemalpaşa
Bilemedim hocam, küçük yapmıştır bir hata mı desem? Yoksa devam mı etsem?

Evini söylemeyeyim hocam, aynı şehirde değilir ancak iller yakın. Bir otobüs biletiyle gidebilirim.

Hocam cahilliğine verin dava işlerine falan girmeyin ama öyle korkutun ki küfür değil ağzına k harfini bile almasın bunun gibiler ancak öyle akıllanır.
 

ugur38

Megapat
Katılım
11 Nisan 2014
Mesajlar
4.989
Çözümler
23
Beğeniler
4.816
Evine gidip ailesine "Çocuğunuz internette anonim olduğunu sanıp insanlara ileri derecede küfürler ediyor fakat herkesin adresi rahatça bulunabiliyor, eğer bana değil de psikopat birine küfür etseydi o kişi çocuğunuzu bulup çok kötü şeyler yapabilirdi." demen yeterli bence. Sonrası ailesine kalmış. Ya bir güzel dayak yer ya da utancından yerin dibine girer.
 

TRclimber

Femtopat
Katılım
8 Ekim 2020
Mesajlar
46
Beğeniler
21
Yer
Dağ
Hocam elimde şöyle bir şey var, işe yarar mı?
hakaret suçu, Türk ceza kanunu madde 125-131 arasında şerefe karşı işlenen suçlar başlığı altında düzenlenmiştir. TCK 125. madde de hakaret suçu ‘’ bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden (…) (1) veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.’’ Şeklinde düzenlenmiştir. Hakaret suçları nedeniyle yapılan yargılamalar asliye ceza mahkemesi tarafından yerine getirilir?

Tabii ki işe yarar ablam avukat sordum yani davaya verebilirsin.
 Yukarı