Dövdüğümüz çocuk bizi dava edebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Selamlar. Bugün 10 Kasım töreninde sınıfımızdan bir çocuk Atatürk'e hakaret etti. Bizde tören bittiğinde ben ve sınıftan 12 kişi çocuğu dövdük ve çocuk bizi dava ediceğini söyledi. Sizce dava edebilir mi? Dudağı falan patlamıştı. Bu arada 10.sınıfız

Çok güzel olmuş, keşke biraz daha vursaydınız gözü mözü morarsaydı. Ancak sizi dava edebilir.

Bu zıt fikir falan değil. Küfür etmek hiç bir zaman zıt fikirli demek olmadı. Sen ülkenin kurucusuna küfür ediyorsan zıt fikirli falan değilsindir, kanı bozuk bir hainsindir. Dayak da yersen gelip ortada ağlamanın manası yok.
Ramazan ayında yemek yiyen insanı dövenlerden ne farkın var? Hiiiç, merakımdan sordum.

Selamlar. Bugün 10 Kasım töreninde sınıfımızdan bir çocuk Atatürk'e hakaret etti. Bizde tören bittiğinde ben ve sınıftan 12 kişi çocuğu dövdük ve çocuk bizi dava ediceğini söyledi. Sizce dava edebilir mi? Dudağı falan patlamıştı. Bu arada 10.sınıfız
Eder. Darp raporu alırsa üstüne polise şikayet ederse çocuk şubeden yersiniz naneyi.
Atatürk'ü sevmiyor olabilir kendi kararı.

Söze gelince herkes Atatürkçü zaten ama doğru dürüstleri saysan bir elin parmağını geçmez. Atatürk'ün fikirlerini yaşatmayı öğrenmeniz gerek. Yoksa sadece ismi kalır.

Evet, dava edebilir. Eşkıya mısınız yoksa serseri mi? 13 kişiyle birisine saldırıyorsunuz, hayır madem bu kadar yüreklisiniz; tek başınıza gitmeye niye "yemiyor"? :D

Dayağını ya yiyeceksin paşa paşa, susacaksın.
Böyle bir durum yok hocam. Bu çocuk ülke kurucusuna neden sövmüş, diye bir düşünün isterseniz. Tabii ki de yeni ergenlerin her şeye aykırı olma çabası yüzünden. Bu çocuk dövülünce amacına ulaşmış olup bununla övünecek. Bu zihniyetin bir şekilde yıkılması gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı