Dövdüğümüz çocuk bizi dava edebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk'ü sevmiyor olabilir kendi kararı.
Şu muhabbet de yıllardır devam ediyor, "sevmiyorum ama saygı duyuyorum". Öyle bir dünya yok, senin ülken tam bağımsız, laik ve özgür bir ülkeyse sen Atatürk'ü sevmek zorundasın. Sevmediğin bir insana da saygı duyamazsın zaten. Ya Atatürk'ü sevip onun fikirlerini yaşatıyorsundur, ya da Atatürk'ün yaptıkları zoruna gidiyordur.

Şu muhabbet de yıllardır devam ediyor, "sevmiyorum ama saygı duyuyorum". Öyle bir dünya yok, senin ülken tam bağımsız, laik ve özgür bir ülkeyse sen Atatürk'ü sevmek zorundasın. Sevmediğin bir insana da saygı duyamazsın zaten. Ya Atatürk'ü sevip onun fikirlerini yaşatıyorsundur, ya da Atatürk'ün yaptıkları zoruna gidiyordur.

Şu konu harbi saçma bir konu,bunu diyende ne akıl aramak mantikli ne de bunu anlatmak.

Sen ciddi misin? Bak elim ayağım titriyor, mesajıma saçma sapan emojiler yanıtlar geliyor, şaka mı bu?
Hocam mesajımın tümünü ele alın. İlgi meraklısı gençliğin yaptığı şeyler bunlar. Benim etrafımda da var bunlardan. Hatta bunlara en iyi örnek online oyunlardaki milletin dinine söven çocuklar.

Selamlar. Bugün 10 Kasım töreninde sınıfımızdan bir çocuk Atatürk'e hakaret etti. Bizde tören bittiğinde ben ve sınıftan 12 kişi çocuğu dövdük ve çocuk bizi dava ediceğini söyledi. Sizce dava edebilir mi? Dudağı falan patlamıştı. Bu arada 10.sınıfız
Edebilir fakat etmeye uğraşmaz bence.

Polis var şikayet edin gerisini halleder. Yanlış hatırlamıyorsam zamanında Atatürk'e biz işini hallederiz dediği halde Atatürk kesinlikle karşı çıkan bir düşünce tarzını benimseyen anlayış gidip küfür etti diye 12 kişi toplanıp dayak atmak Atatürkçü anlayışa kesinlikle uyuşmuyor.

Bu arkadaş şu an Almanya'da yaşıyor haberiniz olsun 😅. Hani Atatürk'e hakaret etmesine kızmış belli ki Atatürk'çü bende o zaman bu arkadaşı memleketine davet ediyorum çünkü Atatürk milliyetçi değil miydi?

Puahahah Almanya'da yaşamam ve Atatürk'ü deliler gibi sevmem vatana geri dönmemi zorunlu mu kılıyor. Yazık işte nereden vuracağını bilemiyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı