Dövdüğümüz çocuk bizi dava edebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu muhabbet de yıllardır devam ediyor, "sevmiyorum ama saygı duyuyorum". Öyle bir dünya yok, senin ülken tam bağımsız, laik ve özgür bir ülkeyse sen Atatürk'ü sevmek zorundasın. Sevmediğin bir insana da saygı duyamazsın zaten. Ya Atatürk'ü sevip onun fikirlerini yaşatıyorsundur, ya da Atatürk'ün yaptıkları zoruna gidiyordur.
Hani düşünce özgürlüğü herkes sevmek zorunda değil bende seviyorum herkes aynı düşünecek diye Kural yok.

Hani düşünce özgürlüğü herkes sevmek zorunda değil bende seviyorum herkes aynı düşünecek diye Kural yok.
Ben herkes sevmek zorunda demiyorum zaten. "Sevmiyorum ama saygı duymuyorum." olayının tamamen saçmalık olduğunu söylüyorum. Sevmeyen kişi saygı da duymuyordur.

Şu muhabbet de yıllardır devam ediyor, "sevmiyorum ama saygı duyuyorum". Öyle bir dünya yok, senin ülken tam bağımsız, laik ve özgür bir ülkeyse sen Atatürk'ü sevmek zorundasın. Sevmediğin bir insana da saygı duyamazsın zaten. Ya Atatürk'ü sevip onun fikirlerini yaşatıyorsundur, ya da Atatürk'ün yaptıkları zoruna gidiyordur.
Benjamin Franklin'e Amerika'da hakaret etsen kimse bir şey demez. Siz böyle radikal kemalistlik yaptığınız sürece kaybedeceksiniz.

Hani düşünce özgürlüğü? Herkes sevmek zorunda değil ben de seviyorum herkes aynı düşünecek diye kural yok.

Düşünce özgürlüğü hakareti meşru mu kılıyor? Daha düşünce özgürlüğü ne demek haberin yok. Kimse Atatürk gibi bir kahramana hakaret edemez. Atatürk'e edilen hakaret bütün Türk milletine edilmiş demektir.

Bu arada yine konuyu açan kişi kaçıp gitmiş. Yine bir troll konu vakası. Konuyu açıp milleti birbirine düşürüp ortadan kayboluyorlar.

Boştan yere tartışmanıza gerek yok yani.

Bu tartışma bir 20 sayfa daha gider Technopat'ta iç savaş çıkar gibi. Konu da troll büyük ihtimal.

Puahahah Almanya'da yaşamam ve Atatürk'ü deliler gibi sevmem vatana geri dönmemi zorunlu mu kılıyor. Yazık işte nereden vuracağını bilemiyorsun.
Atatürk’ün Vatan ve Millet Sevgisi - Kısaca Yurt toprağı! Her şey feda olsun sana. Kutlu olan sensin. Hepimiz senin için fedaiyiz. Sen Türk milletini sonsuza kadar yaşatmak için verimli kalacaksın. Türk toprağı sen, seni seven Türk milletinin mezarı değilsin. Türk milleti için yaratıcılığını göster.” Bu kadar Atatürkçü isen ülkene dön ve çalış. Ama bu sana zor gelir tabi. Sen hemen saçma argümanlarına sarın.

Benjamin Franklin'e Amerika'da hakaret etsen kimse bir şey demez. Siz böyle radikal Kemalistlik yaptığınız sürece kaybedeceksiniz.

Sana hakaret edilse bir şey demeyecek misin yani? Özgürlükçü gibi görünmeye çalışıyorsun ama komedyen gibi görünüyorsun😉

Selamlar. Bugün 10 Kasım töreninde sınıfımızdan bir çocuk Atatürk'e hakaret etti. Bizde tören bittiğinde ben ve sınıftan 12 kişi çocuğu dövdük ve çocuk bizi dava ediceğini söyledi. Sizce dava edebilir mi? Dudağı falan patlamıştı. Bu arada 10.sınıfız

Evet edebilir. Ben bir kız bana el kaldırmıştı tek bir tokat attım ona hayatım karardı. Mahkemelik oldum. Çok yanlış yapmışsın.

Ahahah tam bir komedi kafalar... Umarım gereken cezayı alırsınız diyeceğim de, uyarı ile salıverilirsiniz kesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı