Dövme yaptırma hakkında tavsiyeler

İyi dövmeciyi nasıl bulurum?
Yapay zekadan kurt dövmesi istedim ve ortaya bu çıktı, güzel gibi omzuma yaptırabilirim.Eki Görüntüle 1686087

Yani iyi dövmeciden kastım gidip de merdiven altı bir yerde falan yaptırma deneyimli insanlardan yardım al sen nerede yaptırdın falan diye memnun musun diye bir sor. Böyle birkaç kişiye sorup fiyat sorabilirsiniz kafanıza yatarsa yapın derim. Ancak daha anlamlı dövmeler yaptırabilirsiniz en azından sizin için değerli bir şey. İleride böyle şeyler yüzünden pişman olabilirsin.

Dövme sanat işidir. Yapay zekadan yapmasını istediğin yamuk yumuk bir görseli hayatın boyunca üzerinde taşımayı istemek de hevesten başka bir şey değil. Yapacaksan anlamlı olsun, kaliteli olsun, ünik olsun.

Tavsiyem, bir grafikere ya da çizere gidip hayalindeki dövmeyi betimle, sana güzel ve eşsiz bir şey çıkarsın. Sonra da çevrendeki dövme stüdyolarını bir araştır, yaptıklarına bir bak. İçine sinen olursa yapan kişiye dövmeni göster, gerekli düzenlemelerin ardından yapsın sana.

Başta geçici düşünüyorum güzel olduğuna karar verirsem aynı dövmeyi kalıcıya dönüştürebilir miyim?
Kaliteli bir yere gidersen geçici dövme yapmakla uğraşmazlar, herkes icra ettiği sanatın kalıcı olmasını ister. Geçici yapacağın zaman da büyük çoğunlukla tribal yapılıyor çünkü gölge vb. eklendiğinde gölgeler hemen siliniyor, dövmenin kalitesi düşüyor.

Bizim bir arkadaş eline "fearless" yazdırmıştı. Pişman oldu fondöten ile kapatıyor sürekli. Pişman olacağın bir dövmeyi yaptırma. Örnek veriyorum bir şablon beğendin ve yaptırmaya karar verdin. Önce o beğendiğin şablonu al ve 6 ay kadar beklet. Eğer 6-7 ay sonra hala hoşuna gidiyorsa yaptır.Ve renkli dövme asla yaptırma hep siyah olsun.

Bizim bir arkadaş eline "fearless" yazdırmıştı. Pişman oldu fondöten ile kapatıyor sürekli. Pişman olacağın bir dövmeyi yaptırma. Örnek veriyorum bir şablon beğendin ve yaptırmaya karar verdin. Önce o beğendiğin şablonu al ve 6 ay kadar beklet. Eğer 6-7 ay sonra hala hoşuna gidiyorsa yaptır.Ve renkli dövme asla yaptırma hep siyah olsun.
Bu yüzden 18 yaş altı dövme yapan yerler çok daha iyi denetlenip cezalar uygulanmalı.

Genelde dövme sanatçıları ilk defa yaptırıyorsanız küçük dövme ile başlayın derler, ayrıca seçeceğiniz dövmede sadece şekli değil arkaplanda sizi etkileyen bir hikayesi de olmalı ki o dövmeden sıkılmayın.

Ayrıca iyi araştır ve iyi, steril bir dövmeciye git. Gidince dövme sanatçısına vesaire uzun uzun danış kafan karışık sanırım birden karar vermişsin, ayrıca gerçekten yaptırmak istiyor musun iyi düşün.

Genelde dövme sanatçıları ilk defa yaptırıyorsanız küçük dövme ile başlayın derler, ayrıca seçeceğiniz dövmede sadece şekli değil arka planda sizi etkileyen bir hikayesi de olmalı ki o dövmeden sıkılmayın.

Ayrıca iyi araştır ve iyi, steril bir dövmeciye git. Gidince dövme sanatçısına vesaire uzun uzun danış kafan karışık sanırım birden karar vermişsin, ayrıca gerçekten yaptırmak istiyor musun iyi düşün.

Uzun zamandır dövme yapmak aklımda ama yaptırma kararını ciddi olarak bugün verdim, sadece dövmeli vücutlar gördüğümde hoşuma gidiyor başka bir sebebi yok üzerimde iyi durucağını düşünüyorum. Omuz kısmına bir dövme ile başlayacağım gerisini sonra düşünürüm. Hoşlandığım şeylerle veya ideoloji ile ilgili dövme yaptırmak iyi bir fikir midir? Mesela subay olmak istiyordum sağlık problemleri dolayısıyla olamadım onunla ilgili küçük bir askeri tören şapkası dövmesi yaptırılır mı yoksa saçma mı olur?

Hocam nedeni birini etkilemek mi?

Hayır hocam çevreyi etkilemek gibi bir amacım yok.

Uzun zamandır dövme yapmak aklımda ama yaptırma kararını ciddi olarak bugün verdim, sadece dövmeli vücutlar gördüğümde hoşuma gidiyor başka bir sebebi yok üzerimde iyi durucağını düşünüyorum. Omuz kısmına bir dövme ile başlayacağım gerisini sonra düşünürüm. Hoşlandığım şeylerle veya ideoloji ile ilgili dövme yaptırmak iyi bir fikir midir? Mesela subay olmak istiyordum sağlık problemleri dolayısıyla olamadım onunla ilgili küçük bir askeri tören şapkası dövmesi yaptırılır mı yoksa saçma mı olur?

Hayır hocam çevreyi etkilemek gibi bir amacım yok.
Eğer siz seviyorsanız saçma durmaz, zaten bir dövmenin arkasında iyi bir hikaye olması lazım ama ideoloji kısmından emin değilim.

Eğer siz seviyorsanız saçma durmaz, zaten bir dövmenin arkasında iyi bir hikaye olması lazım ama ideoloji kısmından emin değilim.
İdeoloji kısmını düşündüm de sabit fikirli birisi değilim dönem dönem fikirlerim değişiyor, bana uygun olmaz. Bir dövme bulup 2-3 ay telefon arkaplanı yapacağım hoşuma giderse dövmesini yaptıracağım bakalım.

Her yerimde mitolojik dövmeler olan birisiyim. Şunu söyleyeyim senin için ileriye dönük bir anlamı olmayan bir şey yaptırma. Sırf güzel olduğu için yaptırma. İnsanlar görünce waow güzelmiş lan falan diyor ama sonra anlamı ne diyor. Anlamı olmayan kalıcı bir şeyi vücuduna yaptırırsan toplama Tofaş gibi olursun. Ben mitoloji hayranıyım vücutta çalışıyorum kollarım geniş biraz. Sol kolum mısır mitolojisi kumlar çöller ve anubis ile kaplı. Sağ kolum ise iskandinav mitolojisindeki kan kartalı dövmesinin içinde tüm tanrıların adı falan yazıyor elimin üstünde dahi var yani dediğim gibi çok düşün aylarca düşün. + olarak dövme bağımlılık yapar devamı gelir bilgin olsun. Paraya kıy en iyi yerden yaptır sakın ucuz ve az bütçeyle yaptırma cebinde en az 6 bin lira paran olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı