Dövme yaptırmak acıtır mı?

Merhaba. Öncelikle 2006 doğumluyum. Ailem dövme yaptırmama izin veriyor. Bunu omuz bölgeme daha küçük yaptırmayı düşünüyorum. Acıyor mu? Krem falan sürüyorlarmış galiba. Kalıcı olacak. Sizce nasıl fikir?

Eki Görüntüle 958410

Bence bu yaşta yaptırma ileride vucüdün geliştikçe dövmenin şekli bozulur 18 yaşını bekle.

Dövme abdeste engel değildir de; yaşın henüz küçük, 18-20 yaşlarına kadar bekle, o zaman tekrardan düşün, o zaman yaptırırsın. PTT'de çalışan ve bir sürü dövmesi olan bir abi biliyorum, genel olarak iş için de bir sıkıntı olmaz. Sadece gelecekte pişman olacağın şeyler yapma, bunu söyleyebilirim.

Vücut gelişimi bitmeden dövme yaptırmak mantıklı değil pek. Boyun, kilon oturunca yaptır derim illa kafaya koyduysan.

Bunun dışında Türkiye'de görünen dövmeler ile bazı meslekleri yapamayacağınızı bilmelisiniz.

Dövme abdeste engel değildir de; yaşın henüz küçük, 18-20 yaşlarına kadar bekle, o zaman tekrardan düşün, o zaman yaptırırsın. PTT'de çalışan ve bir sürü dövmesi olan bir abi biliyorum, genel olarak iş için de bir sıkıntı olmaz. Sadece gelecekte pişman olacağın şeyler yapma, bunu söyleyebilirim.

Evet hocam. Mesela kim omzumu açıp da bakacak dövmen var mı diye? Saklarız.
Vücut gelişimi bitmeden dövme yaptırmak mantıklı değil pek.
Hocam benim boyum zaten en uzun bence :D . Daha da gelişirse artık basketbolcu olacağım :) .

Geri
Yukarı