Dövüş sanatı önerisi

Biraz abes kaçabilir ama mesela bir boks torbasını yumrukluyorlar ya ben onun yerine duvara yastık tutturup onda idman yapsam ya da direkt duvara vursam gelişme sağlayabilir miyim?

1) O duvara yastık koyup onunla idman yaparsan sadece çalışmıs olursun ve teknik bilmezsin.
2) Duvara yumruk atarsan elin parçalanır.

1) o duvara yastık koyup onunla idman yaparsan sadece çalışmıs olursun ve teknik bilmezsin.
2) duvara yumruk atarsan elin parçalanır.

Ben boş anlarımda duvarı yumrukluyorum zaten. Elimin üstünde kılcal çatlaklar oluşturup kemiğin kalınlaşması için. Teknik konusunda da YouTube üzerinden eğitim videoları bulup onlarla çalışabilirim gibi geliyor.

Ben boş anlarımda duvarı yumrukluyorum zaten. Elimin üstünde kılcal çatlaklar oluşturup kemiğin kalınlaşması için. Teknik konusunda da YouTube üzerinden eğitim videoları bulup onlarla çalışabilirim gibi geliyor.

1 ay falan gitsen orada önemli şeyleri öğrendikten sonra evde çalışırsın.

Terminator gibi olmak istiyorsanız krav maga bakın derim. Eğer hoşunuza gitmez ise Muay Thai.

Krav Maga'ya baktım, ama İzmir'de nerede bulacağım bilmiyorum. Krav maga bilen birine zaten direk kimse bulaşamaz.

1 ay falan gitsen orada önemli şeyleri öğrendikten sonra evde çalışırsın.

Krav Maga'ya baktım, ama İzmir'de nerede bulacağım bilmiyorum. Krav maga bilen birine zaten direk kimse bulaşamaz.
Hocam zaten çok sirke biri değilseniz kimse kolay kolay size bulaşmaz. Siz kendinizi korumayı öğrenin ve mutlaka kavga çıkacağından eminseniz ilk yumruğu siz sallayın derim. Hayatım boyunca çok kavga ettim çok dayakta yedim çokta attım, ama baktığımda %100 anlayabiliyorum yumruklu kavganın çıkacağını. Tek bir kötü sözünde vuruyorum.

Hocam zaten çok sirke biri değilseniz kimse kolay kolay size bulaşmaz. Siz kendinizi korumayı öğrenin ve mutlaka kavga çıkacağından eminseniz ilk yumruğu siz sallayın derim. Hayatım boyunca çok kavga ettim çok dayakta yedim çok da attım, ama baktığımda %100 anlayabiliyorum yumruklu kavganın çıkacağını. Tek bir kötü sözünde vuruyorum.

Ben uzun yıllardır yapmayı düşünüyorum. Ayrıca masa tenisiylede uğraşıyorum. İnanılmaz kararsızım, önerin var mı?

Geri
Yukarı