Dövüş Taktiği

kazım ak

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha sert yumruk atmak için neler yapmalıyım ve gelen yumrukları püskürtmek için kolumu nasıl güçlendirebilirim?

Daha sert yumruk için el ve bicepse kadar gelen kol kısmı önemlidir. Ön kol veya arka kol yumruk atarken pek işe yaramaz. Ama en önemlisi seri olman. Hareketleri izleyerek uyguluyamassın, evine kum torbası al, bir okula yazıl.

Wing-Chun'da basınçlı yumruk var, öğrenirsen felaket şeyler olur. :D Ben body yaparken hacim üzerine ağırlık çalıştım. Setlerini 70 saniyeden kısa tamamlarsan beyinden kaslara güç artışı komutu gidiyor, 70 saniyede tamamlarsan hacim artışı komutu gidiyor. Nöral tepkileri bu şekilde beynin. O yüzden 70 saniyeden kısa setler ile ağırlık çalışıp arkasından karbonhidrat tüketerek kol kaslarını, dolayısıyla kolunun gücünü arttırabilirsin. 3 yıllık tecrübeme dayanarak yazıyorum.

Bodybuilding yapabilirsin mesela. Tabi kolunu güçlendirmeden önce bir vücudunu güçlendirip, karşılık verildiğinde vücudunun direnç sağlaması gerekir.

Kolumu nasıl güçlendiririm dersen, güzel bir antreman programı ile beslenme programı hazırlayıp onu uygulamalısın. Örn: Dambıl, kapı barfiksi.

Judo falan hikaye gerçekten iyi dövüşmek istersen, ilk önce inanacaksın, daha sonra dayak yiye yiye kavga etmeyi öğreneceksin. Eğer bu yaşına kadar kavga etmediysen ve göbekli isen, bu taktiği unut.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı